mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na trasie Grójec - Mińsk Mazowiecki

Utrudnienia na trasie Grójec - Mińsk Mazowiecki

Po zimie rozpoczęły się bardzo intensywne roboty na całym odcinku drogi krajowej nr 50 Grójec - Mińsk Mazowiecki. Na całym odcinku występują utrudnienia w ruchu, prace potrwają do listopada.

Utrudnienia na trasie Grójec - Mińsk Mazowiecki

Szczególnie trudna sytuacja panuje w okolicach Góry Kalwarii, na rondzie w Sobiekursku, gdzie krzyżują się drogi krajowe nr 50 i 79 z drogą wojewódzką. Na całym odcinku poszerzane są pobocza i odnawiana nawierzchnia. Jezdnia w wielu miejscach jest zwężona, wprowadzono także ograniczenie prędkości do 40 km/h. Z powodu dużego ruchu samochodowego, charakterystycznego dla tego odcinka, w połączeniu z utrudnieniami w trakcie remontu, na drodze numer 50 tworzą się korki, znacznie utrudniające jazdę kierowcom.

Projekt składa się z 2 odcinków: odc. I: Grójec - Góra Kalwaria (32,2 km) i odc. II: Góra Kalwaria - Mińsk Mazowiecki (34,9 km). Roboty modernizacyjne obejmować będą m.in.: wzmocnienie nawierzchni do udźwigu 115 kN/oś, zwiększenie nośności i geometrii mostów, modernizację i budowę nowych mostów (8), wiaduktów (8), kładek dla pieszych (1). Roboty towarzyszące obejmować będą m.in. budowę dróg dojazdowych, przebudowę skrzyżowań, naprawę poboczy, budowę i przebudowę zatoczek autobusowych i chodników. Realizacja projektu podniesie bezpieczeństwo na drodze, obejmować również będzie roboty związane z ochroną środowiska.

Przeczytaj także:

Inwestycje drogowe na trasie Siedlce - Terespol (2006-03-01)

Remont na krajowej "50" (2005-07-12)

"Ekspresowe przyspieszą?" (2005-06-30)

Tematy w artykule: mazowieckie inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii
Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii
Stajnia z Maranello przygotowała niespodziankę. Model 812 Superfast to następca F12berlinetta i prawdopodobnie ostatnie Ferrari z wolnossącym silnikiem pod maską.
Odgadnij model Odgadnij model