mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na trasie Lublin ? Zamość

Utrudnienia na trasie Lublin ? Zamość

Kierowcy pokonujący drogę krajową nr 17 na trasie Lublin – Zamość muszą liczyć na utrudnienia pomiędzy Piaskami i Łopiennikiem. Po zimowej przerwie ruszyła przebudowa tego odcinka. Prace będą prowadzone w różnych miejscach niemal na całym 17 km odcinku DK 17, a sytuacja na drodze będzie zmieniała się z dnia na dzień. Remont potrwa do listopada br.

Utrudnienia na trasie Lublin ? Zamość
Tuż przed Łopiennikiem rozpoczęło się frezowanie nawierzchni. Wykonawca zajął część szerokości jezdni, a ruch pojazdów odbywa się wahadłowo. Utrudnienia będą tylko podczas prowadzonych prac i potrwają do przyszłego tygodnia. Później wykonawca rozpocznie prace kilkaset metrów dalej i wtedy ruch wahadłowy będzie obowiązywał przez całą dobę.

W czwartek ok. godz. 12 wyłączony z ruchu zostanie fragment trasy w pobliżu cmentarza wojennego przed Łopiennikiem. Kierowcy korzystać będą z 700-metrowego objazdu po płytach betonowych ułożonych wzdłuż trasy (jako że tymczasowa droga ma szerokość 6 metrów wprowadzono ograniczenie do 40 km/h). Co najmniej do końca maja potrwają w tym miejscu prace przy rozbiórce starej nawierzchni i układaniu nowej, łącznie z wykonaniem podbudowy jezdni. Wyrównana zostanie także niweleta jezdni, tam gdzie jest to potrzebne wierzchołki wzniesień zostaną ścięte, a zagłębienia zasypane – informuje GDDKiA w Lublinie.

Utrudnienia pojawią się jeszcze w dwóch miejscach, przy przebudowie przepustów. Trwają obecnie rozmowy z wykonawcami tych prac by ruch wahadłowy zastąpić mniej uciążliwymi objazdami.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~xxx 2009-04-21

Wystarczy popatrzeć jaki dają podkład pod asfalt- błoto, które nie spełnia norm ale jest tańsze

~Michał 2009-04-16

Szkoda tylko że przebudowa się strasznie ślimaczy! Po za tym odcinek budowany jest chyba przez wszystkie firmy z regionu, nie rozumiem tego. Ciekawe czy jakość tego odcinka będzie odpowiednia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?