mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia na trasie Lublin ? Zamość

Utrudnienia na trasie Lublin ? Zamość

Kierowcy pokonujący drogę krajową nr 17 na trasie Lublin – Zamość muszą liczyć na utrudnienia pomiędzy Piaskami i Łopiennikiem. Po zimowej przerwie ruszyła przebudowa tego odcinka. Prace będą prowadzone w różnych miejscach niemal na całym 17 km odcinku DK 17, a sytuacja na drodze będzie zmieniała się z dnia na dzień. Remont potrwa do listopada br.

Utrudnienia na trasie Lublin ? Zamość
Tuż przed Łopiennikiem rozpoczęło się frezowanie nawierzchni. Wykonawca zajął część szerokości jezdni, a ruch pojazdów odbywa się wahadłowo. Utrudnienia będą tylko podczas prowadzonych prac i potrwają do przyszłego tygodnia. Później wykonawca rozpocznie prace kilkaset metrów dalej i wtedy ruch wahadłowy będzie obowiązywał przez całą dobę.

W czwartek ok. godz. 12 wyłączony z ruchu zostanie fragment trasy w pobliżu cmentarza wojennego przed Łopiennikiem. Kierowcy korzystać będą z 700-metrowego objazdu po płytach betonowych ułożonych wzdłuż trasy (jako że tymczasowa droga ma szerokość 6 metrów wprowadzono ograniczenie do 40 km/h). Co najmniej do końca maja potrwają w tym miejscu prace przy rozbiórce starej nawierzchni i układaniu nowej, łącznie z wykonaniem podbudowy jezdni. Wyrównana zostanie także niweleta jezdni, tam gdzie jest to potrzebne wierzchołki wzniesień zostaną ścięte, a zagłębienia zasypane – informuje GDDKiA w Lublinie.

Utrudnienia pojawią się jeszcze w dwóch miejscach, przy przebudowie przepustów. Trwają obecnie rozmowy z wykonawcami tych prac by ruch wahadłowy zastąpić mniej uciążliwymi objazdami.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~xxx 2009-04-21

Wystarczy popatrzeć jaki dają podkład pod asfalt- błoto, które nie spełnia norm ale jest tańsze

~Michał 2009-04-16

Szkoda tylko że przebudowa się strasznie ślimaczy! Po za tym odcinek budowany jest chyba przez wszystkie firmy z regionu, nie rozumiem tego. Ciekawe czy jakość tego odcinka będzie odpowiednia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.