mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia w centrum Białegostoku

Utrudnienia w centrum Białegostoku

Od 6 kwietnia do końca roku odcinek Alei Piłsudskiego od ulicy Malmeda do Ronda A. Lussy oraz odcinek ulicy H. Sienkiewicza od Alei Piłsudskiego do ulicy Warszawskiej będzie całkowicie niedostępny dla samochodów. Z tego fragmentu będą mogły korzystać tylko autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

Utrudnienia w centrum Białegostoku
Ponadto, całkowicie wyłączona z ruchu zostanie ulica H. Sienkiewicza na odcinku od ulicy Dr. I. Białówny do Alei Piłsudskiego oraz ulica A. Mickiewicza na odcinku od ulicy Elektrycznej do Ronda A. Lussy. Pojazdy poruszające się na Rondzie A. Lussy nie będą miały możliwości zjazdu w ulicę A. Mickiewicza.

Poważne utrudnienia w ruchu związane są z przebudową jednego z najważniejszych skrzyżowań w Białymstoku – Alei Piłsudskiego i ulicy H. Sienkiewicza. Powstanie tutaj nowoczesne centrum przesiadkowe, przejście podziemne, które ułatwi pieszym pokonanie skrzyżowania. Po przebudowie rowerzyści będą korzystać ze ścieżek rowerowych po obu stronach jezdni Alei Piłsudskiego oraz specjalnych tuneli, dzięki którym bezkolizyjnie i wygodnie przejadą przez skrzyżowanie. Podobny tunel powstanie w okolicach Ronda A. Lussy.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Poprawa jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego miasta Białegostoku - etap III" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości:

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.