mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia w centrum Białegostoku

Utrudnienia w centrum Białegostoku

Od 6 kwietnia do końca roku odcinek Alei Piłsudskiego od ulicy Malmeda do Ronda A. Lussy oraz odcinek ulicy H. Sienkiewicza od Alei Piłsudskiego do ulicy Warszawskiej będzie całkowicie niedostępny dla samochodów. Z tego fragmentu będą mogły korzystać tylko autobusy Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

Utrudnienia w centrum Białegostoku
Ponadto, całkowicie wyłączona z ruchu zostanie ulica H. Sienkiewicza na odcinku od ulicy Dr. I. Białówny do Alei Piłsudskiego oraz ulica A. Mickiewicza na odcinku od ulicy Elektrycznej do Ronda A. Lussy. Pojazdy poruszające się na Rondzie A. Lussy nie będą miały możliwości zjazdu w ulicę A. Mickiewicza.

Poważne utrudnienia w ruchu związane są z przebudową jednego z najważniejszych skrzyżowań w Białymstoku – Alei Piłsudskiego i ulicy H. Sienkiewicza. Powstanie tutaj nowoczesne centrum przesiadkowe, przejście podziemne, które ułatwi pieszym pokonanie skrzyżowania. Po przebudowie rowerzyści będą korzystać ze ścieżek rowerowych po obu stronach jezdni Alei Piłsudskiego oraz specjalnych tuneli, dzięki którym bezkolizyjnie i wygodnie przejadą przez skrzyżowanie. Podobny tunel powstanie w okolicach Ronda A. Lussy.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Poprawa jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego miasta Białegostoku - etap III" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech