mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia w ruchu na A4

Utrudnienia w ruchu na A4

Kierowcy podróżujący śląskim odcinkiem autostrady A4 muszą wziąć pod uwagę kolejne utrudnienia w ruchu na tej trasie. Są one związane z budową węzła Sośnica w rejonie Gliwic oraz z remontami nawierzchni, prowadzonymi przez firmę Stalexport Autostrada Małopolska.

Utrudnienia w ruchu na A4
Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że w dniach 17-18 grudnia 2008 roku nastąpią kolejne, czasowe zamknięcia autostrady A4 w Gliwicach-Sośnicy. Jest to związane z koniecznością kontynuacji montażu belek stalowych wiaduktów drogowych nad autostradą. Ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości wykonania tych prac pod ruchem. Utrudnienia wystąpią w tych dniach od godziny 7:00 i polegać będą na wstrzymaniu ruchu na autostradzie na czas około 5-8 minut, a następnie na wznowieniu ruchu na co najmniej godzinę. Czas pomiędzy zamknięciami uzależniony będzie od natężenia ruchu na autostradzie i dostosowywany tak, aby w możliwie najmniejszym stopniu powodować utrudnienia. W zależności od sytuacji czas trwania cyklu będzie podlegał zmianom.

Poza tym w dniu 18 grudnia 2008 roku zostanie zamknięty fragment ul. Pszczyńskiej w Gliwicach od ul. Granicznej do wjazdu do firmy Raben. Objazd prowadzić będzie przez węzły Ostropa i Bojków, a dla samochodów powyżej 3,5 tony przez węzeł Kleszczów. Utrudnienia te są związane z budową największego w Polsce węzła autostradowego w Gliwicach - Sośnicy (będzie to trzypoziomowe skrzyżowanie autostrad A1 i A4).

Kolejne utrudnienia w ruchu wystąpią także na odcinku A4 Katowice – Kraków, który jest zarządzany przez firmę Stalexport Autostrada Małopolska. W ramach postanowień umowy koncesyjnej spółka prowadzi remonty obiektów mostowych oraz remonty nawierzchni. Tym razem kierowcy muszą zwrócić uwagę na organizację ruchu między węzłem Mysłowice, a Węzłem Brzęczkowice (skrzyżowanie z drogą ekspresową S1). Zamknięto tam jezdnię w kierunku do Katowic. Na jezdni w kierunku do Krakowa wprowadzono natomiast ruch dwukierunkowy na odcinku 2,55 km.

Poza tym na zlecenie katowickiego oddziału GDDKiA przebudowywany jest węzeł Murckowska w Katowicach (skrzyżowanie Al. Górnośląskiej w ciągu A4 i ul. Murckowskiej w ciągu drogi krajowej nr 86). Obowiązuje tam nowa organizacja ruchu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Polskie fabryki też zwalniają!

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~KKK 2008-12-16

Posuwa się naprzód budowa autostrady A1. Cieszmy się z tego !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.