mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia w związku z budową DTŚ w Gliwicach

Utrudnienia w związku z budową DTŚ w Gliwicach

W związku z budową Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach 11 marca, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zostanie zamknięta dla ruchu ul. Kujawska – od skrzyżowania z ul. Błonie na odcinku 300 m w stronę centrum miasta. Droga ta pozostanie niedostępna do 15 grudnia. Dla zmotoryzowanych wyznaczono objazd (zaznaczony na mapie obok). Zostanie on poprowadzony ulicami: Błonie, Pocztową, Rymera i Dolną - informują drogowcy z Gliwic.

Utrudnienia w związku z budową DTŚ w Gliwicach
Wiadukt, rondo, nowa jezdnia – ulica Kujawska w sąsiedztwie giełdy samochodowej zmieni się nie do poznania. Zanim jednak pojedziemy przebudowanym odcinkiem drogi łączącej Sośnicę z centrum miasta, czekają nas utrudnienia. Wykonawca inwestycji – firma SKANSKA – nie tylko wymieni nawierzchnię, ale zbuduje pełny system odwodnienia drogi, przebuduje istniejące sieci uzbrojenia terenu w obrębie jezdni, wzmocni też podłoże pod projektowane nasypy DTŚ. Ponadto nad ulicą Kujawską zostanie wzniesiony wiadukt, a u jej zbiegu z ul. Błonie pojawi się rondo. Większość tych prac będzie realizowana przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu budowlanego, zatem konieczne jest zamknięcie dla ruchu tego odcinka ulicy. W tym miejscu powstanie też węzeł umożliwiający wjazd z ul. Kujawskiej na DTŚ i zjazd ze „średnicówki” na ul. Kujawską.

Warto przypomnieć, że budowa odcinka G1 DTŚ rozpoczęła się 15 lipca 2012 r. Prace prowadzone są na całej jego długości – 2,8 km. – Realizujemy wszystkie zadania zgodnie z założonym harmonogramem – mówi Zbigniew Hamerlik, dyrektor kontraktu z firmy SKANSKA. Pierwszy z gliwickich odcinków prowadzi od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej. Na tym fragmencie „średnicówki” zaprojektowano 5 obiektów inżynierskich – wiadukty drogowe nad torami kolejowymi, ul. Wschodnią, ul. Błonie i ul. Kujawską oraz most nad rzeką Kłodnicą i autostradą A1. Budowa powinna zakończyć się w sierpniu 2014 r.
Tematy w artykule: slaskie DTŚ

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando