mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia w związku z budową obwodnicy Radomia

Utrudnienia w związku z budową obwodnicy Radomia

Od 6 lipca, kierowcy nie będą już mogli korzystać z łącznika ulic Wiejskiej i Godowskiej w Radomiu. - Było to rozwiązanie tymczasowe, wprowadziliśmy je pod koniec sierpnia ubiegłego roku i utrzymaliśmy tak długo, jak było to możliwe. Aby kontynuować roboty przy południowej obwodnicy Radomia, musimy jednak łącznik zlikwidować. Dzięki temu będziemy mogli połączyć wykopy przygotowane pod jezdnie obwodnicy - informuje Dariusz Dębski z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Utrudnienia w związku z budową obwodnicy Radomia
Drogowcy chcą wykorzystać na najpilniejsze roboty dwa wakacyjne miesiące, gdy natężenie ruchu kołowego jest o wiele mniejsze. – Dążymy do tego, aby na początku roku szkolnego umożliwić pieszym przejście przez nowy wiadukt, który został zbudowany w sąsiedztwie łącznika. Jego konstrukcja jest gotowa, ale nie oznacza to, że można już z niego korzystać. W związku z funkcjonowaniem łącznika ulic Wiejskiej i Godowskiej nie mogliśmy dotąd wykonać wszystkich przekładek sieci, przy wiadukcie nie ma jeszcze nasypów. Sam obiekt nie przeszedł także niezbędnych prób obciążeniowych – aby je wykonać, musi być pod nim stabilne podłoże, czyli gotowe jezdnie. Wykonanie prób obciążeniowych oraz sporządzenie kompletnej inwentaryzacji powykonawczej umożliwi nam dopiero wystąpienie do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o dopuszczenie obiektu do użytkowania. Dołożymy starań, aby jeszcze we wrześniu warunkowo umożliwić przejazd samochodów przez nowy wiadukt, ale na razie tylko dla ruchu lokalnego – zaznacza Dariusz Dębski.

Od najbliższej soboty zamkniety zostanie również kolejny odcinek ulicy Witkacego, od skrzyżowania z Godowską do placu budowy obwodnicy. Przebudowa tej ulicy oraz budowa obwodnicy południowej Radomia są inwestycjami ściśle ze sobą powiązanymi. Kanalizacja deszczowa budowana wzdłuż Witkacego będzie połączona z gotową już kanalizacją pobliskiego odcinka obwodnicy i umożliwi odprowadzanie nadmiaru wód deszczowych z nowej trasy.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.