mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrudnienia w związku z budową obwodnicy Radomia

Utrudnienia w związku z budową obwodnicy Radomia

Od 6 lipca, kierowcy nie będą już mogli korzystać z łącznika ulic Wiejskiej i Godowskiej w Radomiu. - Było to rozwiązanie tymczasowe, wprowadziliśmy je pod koniec sierpnia ubiegłego roku i utrzymaliśmy tak długo, jak było to możliwe. Aby kontynuować roboty przy południowej obwodnicy Radomia, musimy jednak łącznik zlikwidować. Dzięki temu będziemy mogli połączyć wykopy przygotowane pod jezdnie obwodnicy - informuje Dariusz Dębski z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Utrudnienia w związku z budową obwodnicy Radomia
Drogowcy chcą wykorzystać na najpilniejsze roboty dwa wakacyjne miesiące, gdy natężenie ruchu kołowego jest o wiele mniejsze. – Dążymy do tego, aby na początku roku szkolnego umożliwić pieszym przejście przez nowy wiadukt, który został zbudowany w sąsiedztwie łącznika. Jego konstrukcja jest gotowa, ale nie oznacza to, że można już z niego korzystać. W związku z funkcjonowaniem łącznika ulic Wiejskiej i Godowskiej nie mogliśmy dotąd wykonać wszystkich przekładek sieci, przy wiadukcie nie ma jeszcze nasypów. Sam obiekt nie przeszedł także niezbędnych prób obciążeniowych – aby je wykonać, musi być pod nim stabilne podłoże, czyli gotowe jezdnie. Wykonanie prób obciążeniowych oraz sporządzenie kompletnej inwentaryzacji powykonawczej umożliwi nam dopiero wystąpienie do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o dopuszczenie obiektu do użytkowania. Dołożymy starań, aby jeszcze we wrześniu warunkowo umożliwić przejazd samochodów przez nowy wiadukt, ale na razie tylko dla ruchu lokalnego – zaznacza Dariusz Dębski.

Od najbliższej soboty zamkniety zostanie również kolejny odcinek ulicy Witkacego, od skrzyżowania z Godowską do placu budowy obwodnicy. Przebudowa tej ulicy oraz budowa obwodnicy południowej Radomia są inwestycjami ściśle ze sobą powiązanymi. Kanalizacja deszczowa budowana wzdłuż Witkacego będzie połączona z gotową już kanalizacją pobliskiego odcinka obwodnicy i umożliwi odprowadzanie nadmiaru wód deszczowych z nowej trasy.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.