mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Utrzymaj standard

Utrzymaj standard

Ponad 800 kilometrów dróg krajowych obsługiwana jest w formule „Utrzymaj standard". To skuteczna i oszczędna metoda. Obecnie każda nowo oddana do użytku droga krajowa będzie utrzymywana w taki sposób - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Utrzymaj standard
Obok budowy i modernizacji infrastruktury drogowej nie mniej ważne jest jej bieżące utrzymanie. Pierwszy kontrakt na utrzymanie dróg w modelu „Utrzymaj standard" ruszył w 2010 roku na nowo otwartej drodze S3 o długości około 82 km. Liczba dróg objętych nową formułą ciągle się powiększała. Obecnie jest już 831 km dróg kompleksowo utrzymywanych przez firmy zewnętrzne, m. in. Autostradowa Obwodnica Wrocławia (A8), odcinek autostrady A2 Konin-Dąbie.

Z doświadczeń oddziałów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz przykładów płynących ze Skandynawii i USA, wynika, że zlecenie całości prac utrzymaniowych firmom zewnętrznym znacząco obniża koszty usługi. Dlatego GDDKiA przyjęła zasadę, że każda nowo oddana do użytku droga, będzie utrzymywana w tym modelu. Model „Utrzymaj standard" pozwala zarządcy drogi skupić się na kontroli standardu jaki wykonawca musi zgodnie z umową utrzymać. Standardy te są określone dla każdej klasy drogi krajowej i pod tym względem jednolite w całej Polsce - podkresla GDDKiA.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.