mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Uwaga na prace drogowe w Toruniu

Uwaga na prace drogowe w Toruniu

W kilku miejscach Torunia prowadzone są obecnie remontowe prace drogowe lub torowe, w związku z którymi wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu – informuje Urząd Miasta w Toruniu.

Uwaga na prace drogowe w Toruniu

Od 23 czerwca 2007 r. trwają roboty torowe na skrzyżowaniu ul. Konstytucji 3 Maja i Ligi Polskiej, które potrwają do połowy lipca. Mają one wpływ zarówno na ruch drogowy w tym miejscu oraz miejską komunikację. Przejazdy przez torowisko tramwajowe w ciągu ul. Ligi Polskiej będą odbywać się dwukierunkowo według zmienionej organizacji ruchu wschodnią lub zachodnią jezdnią.

Od 2 lipca 2007 r. trwa remont ul. Sobieskiego. Roboty drogowe realizowane są na odcinku od ul. Olbrachta do Garbatego Mostka m.in. wymieniana jest nawierzchnia i chodniki. Koszt prac wyniesie 805 tys. zł. Wykonawcą prac jest firma Strabag. Termin zakończenia prac – 30 września 2007 r. Utrudnienia: od 09.07 ten odcinek jest wyłączony z ruchu, objazd zalecany jest ul. Chrobrego.

Trwają także prace remontowe na Starówce: na skrzyżowaniu ul. Franciszkańskiej-Fosy Staromiejskiej. W związku z tym skrzyżowanie to jest wyłączone z ruchu. Dochodzące ulice są bez przejazdu i dwukierunkowe. Dojazd do ul. Piekary jest możliwy od ul. Kopernika (Fosą Staromiejską przy "Harmonijce"), natomiast dojazd do ul. Horzycy jest możliwy od ul. Wały gen. Sikorskiego. Na ul. Piekary w czasie prowadzonych prac nie ma możliwości parkowania.

Przeczytaj także:

Toruń inwestuje w drogi (2007-06-21)

Toruń: Trasa Średnicowa gotowa (2007-05-15)

 


Podobne wiadomości:

Kolejny remont na krajowej 25

Kolejny remont na krajowej 25

Polskie drogi 2015-10-02

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~Moherowy berecik 2007-07-11

Mam nadzieję że w ekipach budowlanych nie ma żydów, masonów i cyklistów. Fan Ojca Dyrektora.

~Ojciec Dyrektor 2007-07-11

Niech Bóg Ci wybaczy bo nie wiesz co czynisz

~leon niezawodowiec 2007-07-11

uwaga o. Dyrektor jedzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.