mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Uwaga na utrudnienia na Lubelszczyźnie

Uwaga na utrudnienia na Lubelszczyźnie

Przewężenia jezdni i ruch wahadłowy to oznaka rosnącej aktywności firm wykonujących przebudowy dróg krajowych na Lubelszczyźnie. Niestety, wiąże się to z utrudnieniami dla kierowców. W okresie świątecznym utrudnienia będą ograniczone do minimum - zapewnia GDDKiA w Lublinie.

Uwaga na utrudnienia na Lubelszczyźnie
Na drodze krajowej nr 2 trwa budowa obwodnicy Białej Podlaskiej.Szczególną uwagę należy zwrócić na 11 kilometrowym odcinku trasy, gdzie szerokość jezdni zwężona jest do 5,5 m i obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Po świętach utrudnień dla kierowców będzie jeszcze więcej, łącznie z ruchem wahadłowym.

Prace trwają także na 17 kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 17 pomiędzy Piaskami i Łopiennikiem. W dwóch miejscach kierowcy korzystają z tymczasowego objazdu wznoszonych od nowa mostów. W innych szerokość jezdni jest zawężona, a na całym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości. Przez święta utrudnień przejazdu nie będzie, poza wspomnianymi wcześniej krótkimi objazdami. W drugiej połowie kwietnia kierowcy jeżdżący tą trasą będą musieli doliczyć kilka minut do czasu podróży. W kilku miejscach pojawi się bowiem sygnalizacja świetlna regulująca ruchem wahadłowym.

Do połowy września potrwa remont mostu w Woli Skromowskiej na drodze krajowej nr 19. Połowa szerokości jezdni wyłączona jest z użytkowania, a ruchem wahadłowym steruje sygnalizacja świetlna.

W okresie Świat Wielkanocnych obowiązywać będzie zakaz ruchu dla pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r., Dz.U. nr 147, poz. 1040).
11 kwietnia w godz. 18 - 22
12 kwietnia w godz. 8 - 22
13 kwietnia w godz. 8 - 22

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Hellboy 2009-04-10

Jaka budowa obwodnicy Białej Podlaskiej?Przebudowa chyba bo obwodnicę mamy już od wielu wielu lat :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.