mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Uwaga na utrudnienia na Lubelszczyźnie

Uwaga na utrudnienia na Lubelszczyźnie

Przewężenia jezdni i ruch wahadłowy to oznaka rosnącej aktywności firm wykonujących przebudowy dróg krajowych na Lubelszczyźnie. Niestety, wiąże się to z utrudnieniami dla kierowców. W okresie świątecznym utrudnienia będą ograniczone do minimum - zapewnia GDDKiA w Lublinie.

Uwaga na utrudnienia na Lubelszczyźnie
Na drodze krajowej nr 2 trwa budowa obwodnicy Białej Podlaskiej.Szczególną uwagę należy zwrócić na 11 kilometrowym odcinku trasy, gdzie szerokość jezdni zwężona jest do 5,5 m i obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Po świętach utrudnień dla kierowców będzie jeszcze więcej, łącznie z ruchem wahadłowym.

Prace trwają także na 17 kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 17 pomiędzy Piaskami i Łopiennikiem. W dwóch miejscach kierowcy korzystają z tymczasowego objazdu wznoszonych od nowa mostów. W innych szerokość jezdni jest zawężona, a na całym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości. Przez święta utrudnień przejazdu nie będzie, poza wspomnianymi wcześniej krótkimi objazdami. W drugiej połowie kwietnia kierowcy jeżdżący tą trasą będą musieli doliczyć kilka minut do czasu podróży. W kilku miejscach pojawi się bowiem sygnalizacja świetlna regulująca ruchem wahadłowym.

Do połowy września potrwa remont mostu w Woli Skromowskiej na drodze krajowej nr 19. Połowa szerokości jezdni wyłączona jest z użytkowania, a ruchem wahadłowym steruje sygnalizacja świetlna.

W okresie Świat Wielkanocnych obowiązywać będzie zakaz ruchu dla pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r., Dz.U. nr 147, poz. 1040).
11 kwietnia w godz. 18 - 22
12 kwietnia w godz. 8 - 22
13 kwietnia w godz. 8 - 22

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Hellboy 2009-04-10

Jaka budowa obwodnicy Białej Podlaskiej?Przebudowa chyba bo obwodnicę mamy już od wielu wielu lat :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?