mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Uwaga na utrudnienia w Częstochowie

Uwaga na utrudnienia w Częstochowie

Kierowcy musza się liczyć ze sporymi utrudnieniami w Częstochowie na trasie Katowice - Warszawa. Wykonawca etapu prac przy budowie węzła DK1 (aleja Wojska Polskiego) - DK46 (aleja Jana Pawła II) w Częstochowie przystapił do zasadniczych prac budowlanych. Zmianie uległa organizacja ruchu na tym – kluczowym dla ruchu tranzytowego - skrzyżowaniu.

Uwaga na utrudnienia w Częstochowie
Zasady czasowej zmiany w organizacji ruchu przekazane przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie:

1) Na drodze krajowej DK1 utrzymany zostanie ruch dwoma pasami w każdym kierunku (możliwe będą jednak czasowe utrudnienia/zwężenia).
2) W alei Jana Pawła II na odcinku od DK1 do ul. Warszawskiej utrzymany zostanie ruch jednym pasem w każdym kierunku.
3) Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK1 z aleją Jana Pawła II zostanie wyłączona.
4) Na skrzyżowaniu DK1 z aleją Jana Pawła II nie będzie można skręcić w lewo w aleję Jana Pawła II jadąc DK1 od strony Katowic. Nie będzie też lewoskrętu na DK1 w kierunku Warszawy z alei Jana Pawła II.
Z alei Jana Pawła II będzie można wyjechać tylko w prawo w kierunku Katowic.

Pozostawione będą prawoskręty: dla jadących DK1 od stron Katowic w ul. Drogowców oraz - dla jadących DK1 od strony Warszawy - w aleję Jana Pawła II. Wyjazd z ul. Drogowców na DK1 także będzie możliwy tylko w prawo – w kierunku Warszawy.

5) Wyznaczone zostają objazdy w ramach nowej, zatwierdzonej organizacji ruchu, z trasami alternatywnymi (m.in. w związku z możliwym terminem otwarcia dla ruchu tzw. Korytarza Północnego), z których będą mogli skorzystać kierowcy przejeżdżający przez Częstochowę:
- na relacji Katowice - Opole oraz Opole – Katowice – ulicami: Jagiellońską, Bohaterów Monte Cassino, Pułaskiego, św. Kazimierza, św. Barbary;
- na relacji Warszawa - Opole: aleją Wojska Polskiego, Wałami Dwernickiego, Dekabrystów, Okulickiego, św. Krzysztofa, św. Jadwigi, Główną i Przejazdową;
- na relacji Opole – Warszawa ulicami: Przejazdową, Główną, św. Jadwigi, św. Krzysztofa, Okulickiego, Dekabrystów, Fieldorfa-Nila, Pileckiego, Korytarzem Północnym, węzłem Makuszyńskiego-DK-1;
- do czasu otwarcia dla ruchu Korytarza Północnego przejazd na relacji Opole – Warszawa może się odbywać ulicami: Przejazdową, Główną, św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego, Bohaterów Monte Cassino, Jagiellońską i DK-1 - na północ (jak dla objazdu na kierunku Opole-Katowice).

W rejonie węzła objętego inwestycją na DK1 będą przejezdne po dwa pasy w każdym kierunku.
Tematy w artykule: utrudnienia w ruchu

Podobne wiadomości:

Zmiany na S7 Skarżysko-Kamienna - Występa

Zmiany na S7 Skarżysko-Kamienna - Występa

Polskie drogi 2015-04-17

Kolejne utrudnienia w ruchu na Mazowszu

Kolejne utrudnienia w ruchu na Mazowszu

Polskie drogi 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.