mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Uwaga na utrudnienia w Częstochowie

Uwaga na utrudnienia w Częstochowie

Kierowcy musza się liczyć ze sporymi utrudnieniami w Częstochowie na trasie Katowice - Warszawa. Wykonawca etapu prac przy budowie węzła DK1 (aleja Wojska Polskiego) - DK46 (aleja Jana Pawła II) w Częstochowie przystapił do zasadniczych prac budowlanych. Zmianie uległa organizacja ruchu na tym – kluczowym dla ruchu tranzytowego - skrzyżowaniu.

Uwaga na utrudnienia w Częstochowie
Zasady czasowej zmiany w organizacji ruchu przekazane przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie:

1) Na drodze krajowej DK1 utrzymany zostanie ruch dwoma pasami w każdym kierunku (możliwe będą jednak czasowe utrudnienia/zwężenia).
2) W alei Jana Pawła II na odcinku od DK1 do ul. Warszawskiej utrzymany zostanie ruch jednym pasem w każdym kierunku.
3) Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK1 z aleją Jana Pawła II zostanie wyłączona.
4) Na skrzyżowaniu DK1 z aleją Jana Pawła II nie będzie można skręcić w lewo w aleję Jana Pawła II jadąc DK1 od strony Katowic. Nie będzie też lewoskrętu na DK1 w kierunku Warszawy z alei Jana Pawła II.
Z alei Jana Pawła II będzie można wyjechać tylko w prawo w kierunku Katowic.

Pozostawione będą prawoskręty: dla jadących DK1 od stron Katowic w ul. Drogowców oraz - dla jadących DK1 od strony Warszawy - w aleję Jana Pawła II. Wyjazd z ul. Drogowców na DK1 także będzie możliwy tylko w prawo – w kierunku Warszawy.

5) Wyznaczone zostają objazdy w ramach nowej, zatwierdzonej organizacji ruchu, z trasami alternatywnymi (m.in. w związku z możliwym terminem otwarcia dla ruchu tzw. Korytarza Północnego), z których będą mogli skorzystać kierowcy przejeżdżający przez Częstochowę:
- na relacji Katowice - Opole oraz Opole – Katowice – ulicami: Jagiellońską, Bohaterów Monte Cassino, Pułaskiego, św. Kazimierza, św. Barbary;
- na relacji Warszawa - Opole: aleją Wojska Polskiego, Wałami Dwernickiego, Dekabrystów, Okulickiego, św. Krzysztofa, św. Jadwigi, Główną i Przejazdową;
- na relacji Opole – Warszawa ulicami: Przejazdową, Główną, św. Jadwigi, św. Krzysztofa, Okulickiego, Dekabrystów, Fieldorfa-Nila, Pileckiego, Korytarzem Północnym, węzłem Makuszyńskiego-DK-1;
- do czasu otwarcia dla ruchu Korytarza Północnego przejazd na relacji Opole – Warszawa może się odbywać ulicami: Przejazdową, Główną, św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego, Bohaterów Monte Cassino, Jagiellońską i DK-1 - na północ (jak dla objazdu na kierunku Opole-Katowice).

W rejonie węzła objętego inwestycją na DK1 będą przejezdne po dwa pasy w każdym kierunku.
Tematy w artykule: utrudnienia w ruchu

Podobne wiadomości:

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Zmiany na S7 Skarżysko-Kamienna - Występa

Zmiany na S7 Skarżysko-Kamienna - Występa

Polskie drogi 2015-04-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.