mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Uzgodnienia środowiskowe dla S7 na Mazowszu

Uzgodnienia środowiskowe dla S7 na Mazowszu

Rozbudowa drogi krajowej nr 7 polega na przebudowie odcinka Płońsk – Czosnów (od istniejącego węzła „Siedlin” do planowanego węzła „Czosnów”) o długości ok. 35 km do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej. Cała trasa S7 (Gdańsk - Warszawa - Rabka) będzie miała około 720 km długości. Podczas rozprawy administracyjnej przedstawiono raport środowiskowy dotyczący drogi S7 na odcinku Płońsk - Czosnów. To kolejny krok przed wydaniem zezwolenia na realizację inwestycji przez wojewodę mazowieckiego.

Uzgodnienia środowiskowe dla S7 na Mazowszu
Projektowana trasa nie ingeruje w obszary Natura 2000 (wariant I i II). Droga przebiega między innymi przez Krysko – Joniecki Obszar Chronionego Krajobrazu, Warszawski Obszar Chronionego Krajobrazu oraz przez obszary wydzielone – „Dolinę Środkowej Wisły”, „Puszczę Kampinoską”, „Fort Modliński” oraz otulinę „Kampinoskiego Parku Narodowego”. Cieszę się, że trasa będzie przyjazna środowisku, nie zakłóci jego naturalnej równowagi. To milowy krok ku rozbudowie jednego z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Dostosowanie drogi S7 do parametrów drogi ekspresowej przewiduje budowę szeregu przejść bezkolizyjnych dla pieszych, obiektów mostowych i wiaduktów, ekranów akustycznych, przejść dla zwierząt oraz ogrodzeń. Droga zostanie także połączona z siecią równoległych dróg dojazdowych, umożliwiając szybki i bezpieczny dojazd z Mazowsza na Warmię i Pomorze oraz do Krakowa i Rabki, jak również znacznie usprawni ruch lokalny. Ponadto wyeliminuje niebezpieczne punkty zagrożeń w ruchu oraz znacznie skróci czas podróży. Inwestycja jest w całości zlokalizowana na terenie województwa mazowieckiego. Trasa przebiega przez powiaty: płoński (gminy Płońsk i Załuski), nowodworski (gminy Zakroczym, Nowy Dwór Mazowiecki i Czosnów).

Po otrzymaniu wniosku od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - inwestora całego przedsięwzięcia - wojewoda mazowiecki wyda pozwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~ch 2010-03-31

a powinna do granicy jak slowacy robia czemu taka dziura zostaje to pewnie cepry z zakopcja sie przeciwstawili zeby do nich jezdzic ich wiejska droga

~not_registered 2010-03-26

[1] Jak już to Chyżne, nie Chyże [2] S7 ma biec tylko do Rabki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.