mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Uzgodnienia środowiskowe dla S7 na Mazowszu

Uzgodnienia środowiskowe dla S7 na Mazowszu

Rozbudowa drogi krajowej nr 7 polega na przebudowie odcinka Płońsk – Czosnów (od istniejącego węzła „Siedlin” do planowanego węzła „Czosnów”) o długości ok. 35 km do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej. Cała trasa S7 (Gdańsk - Warszawa - Rabka) będzie miała około 720 km długości. Podczas rozprawy administracyjnej przedstawiono raport środowiskowy dotyczący drogi S7 na odcinku Płońsk - Czosnów. To kolejny krok przed wydaniem zezwolenia na realizację inwestycji przez wojewodę mazowieckiego.

Uzgodnienia środowiskowe dla S7 na Mazowszu
Projektowana trasa nie ingeruje w obszary Natura 2000 (wariant I i II). Droga przebiega między innymi przez Krysko – Joniecki Obszar Chronionego Krajobrazu, Warszawski Obszar Chronionego Krajobrazu oraz przez obszary wydzielone – „Dolinę Środkowej Wisły”, „Puszczę Kampinoską”, „Fort Modliński” oraz otulinę „Kampinoskiego Parku Narodowego”. Cieszę się, że trasa będzie przyjazna środowisku, nie zakłóci jego naturalnej równowagi. To milowy krok ku rozbudowie jednego z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w Polsce – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Dostosowanie drogi S7 do parametrów drogi ekspresowej przewiduje budowę szeregu przejść bezkolizyjnych dla pieszych, obiektów mostowych i wiaduktów, ekranów akustycznych, przejść dla zwierząt oraz ogrodzeń. Droga zostanie także połączona z siecią równoległych dróg dojazdowych, umożliwiając szybki i bezpieczny dojazd z Mazowsza na Warmię i Pomorze oraz do Krakowa i Rabki, jak również znacznie usprawni ruch lokalny. Ponadto wyeliminuje niebezpieczne punkty zagrożeń w ruchu oraz znacznie skróci czas podróży. Inwestycja jest w całości zlokalizowana na terenie województwa mazowieckiego. Trasa przebiega przez powiaty: płoński (gminy Płońsk i Załuski), nowodworski (gminy Zakroczym, Nowy Dwór Mazowiecki i Czosnów).

Po otrzymaniu wniosku od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - inwestora całego przedsięwzięcia - wojewoda mazowiecki wyda pozwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~ch 2010-03-31

a powinna do granicy jak slowacy robia czemu taka dziura zostaje to pewnie cepry z zakopcja sie przeciwstawili zeby do nich jezdzic ich wiejska droga

~not_registered 2010-03-26

[1] Jak już to Chyżne, nie Chyże [2] S7 ma biec tylko do Rabki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.