mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Via Balitika i Via Carpatia na Podlasiu

Via Balitika i Via Carpatia na Podlasiu

Łomża będzie miała Via Baltikę, Białystok - Via Carpatię – wynika z projektu rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury dotyczącego sieci dróg ekspresowych w województwie podlaskim.

Via Balitika i Via Carpatia na Podlasiu
Władze Białegostoku przez wiele lat zabiegały by Via Baltica przebiegała przez stolicę Podlasia. Już nie będą się przy tym upierać - zdaniem prezydenta miasta - Tadeusza Truskolaskiego - białostoczanie nie powinni czuć się poszkodowani.

Plan budowy dróg ekspresowych w regionie północno-wschodnim jest dopiero projektem. Jeszcze można wnosić do niego uwagi - mówi wojewoda podlaski Maciej Żywno. Władze województwa mają zastrzeżenia do odcinka drogi Korycin - Augustów - ich zdaniem powinna to być droga ekspresowa dwujezdniowa.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~ll 2009-08-31

wystarczy.

aaa 2009-08-28

Ludzie, przecież Via Baltica to nazwa od Warszawy na wschód drogi prowadzącej przez kilka krajów! Nigdy nie miała prowadzić na północy - wystarczy pogooglać! "It is known as the Via Baltica between Warsaw and Tallinn, a distance of 670 kilometres (420 mi). It is the most important road connection between the Baltic states. The final stretch between Tallinn and Helsinki is by ferry (with about 30 departures each direction per day)." wystarczy?

~Mazur 2009-08-28

Romek, Twoje objasnienia, jak najbardziej sluszne w temacie starozytnych Rzymian nijak majä sie do mego wywodu. Wystarczy rzucic okiem na mape i przyslowiowy: gdzie Rzym a gdzie Krym, widac jak na dloni. Kierunek, gdzie prowadzicbedzie ta droga to Minsk. To, ze za Bialymstokiem odbije 90' w lewo dalej nie daje jej zadnego argumentu do zwania sie Via Baltica. Nie bädzmy paranoikami, uporczywe tranie przy tej nazwie jest do dupy.

~romek 2009-08-28

nazwa Via Baltica została zawłaszcona z planowanej drogi ekspresowej wzdłuz Bałtyku .Plany sieci dróg ekspresowych mozemy znależć na starych mapach z lat 40 i 50 .Planowana budowe szybkiego polaczenia miedzy dwoma głownymi osrodkami morskimi Gdańskiem i Szczecinem na stary sladzie budowanej w latach 40 Berlinki.Mozna zobaczyc stan tej drogi na portalu Autostrada Berlinka.Została ona zdegradowana do trasy wojewódzkiej DW 142 od wezła Rzęśnica ok 20 km za Szczecinem.No oczywiscie towarzysze z LWP wybudowali szeroki pas startowy na tym obiekcie sposobiąc sie do skoku na Danię.Podobny pas pod Bydgoszcza został zaorany 3 miesiace temu i dobrze

~Alfista 2009-08-28

Via Baltica, bo prowadzi nad Bałtyk (co prawda w okolice Rygi), a Via Carpatia, bo prowadzi w Karpaty. W czasach rzymskich nazwy dróg często pochodziły od kierunku w jakim prowadziły. I tak jest do dziś (vide trasa katowicka).

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Firma Continental kojarzona dotąd głównie z produkcji ogumienia rozpoczyna seryjną produkcję wyświetlaczy typu HUD przeznaczonych dla samochodów ze stromo nachyloną przednią szybą. Rozwiązanie trafi do nowych modeli Mazdy.