mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Aż pięć firm i konsorcjów stanęło do przetargu o budowę odcinka drogi S61 Via Baltica. Chodzi o fragment na odcinku od Śniadowa do obwodnicy Łomży.

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka
Nowy przetarg dotyczy projektu i budowy fragmentu Via Baltica na odcinku węzeł Śniadowo (z węzłem) do węzła Łomża Południe (bez węzła). W sumie powstanie ok. 17 km drogi ekspresowej.

Najniższą ofertę w wysokości 380 mln zł złożyła firma Polaqua sp. z o.o., natomiast najdroższą konsorcjum Rubau Polska Sp. z o.o. i Construcciones Rubau SA - w wysokości ponad 433 mln zł. Najwyższa oferta nie przekracza kwoty, jaką GDDKiA zamierzała przeznaczyć na tą inwestycję - 491,4 mln zł. Na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi rozstrzygnięcie przetargu. Przy wyborze kluczowa będzie nie tylko cena, ale przede wszystkim termin realizacji inwestycji.

Droga S61 jest częścią trasy Via Baltica przebiegającą przez Polskę. Trasa łączy kraje nadbałtyckie z południową Europą. Na wysokości Ostrowi Mazowieckiej odbija na północ w kierunku Łomży, Szczuczyna, Ełku i Suwałk, aż do granicy Polski z Litwą w Budzisku. To właśnie tam połączy się z litewską drogą A5 biegnącą w stronę Kowna. Stamtąd będzie wiodła do Rygi na Łotwie.

Realizację drogi Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna podzielono na sześć odcinków. Otwarto już oferty we wszystkich przetargach. W tej chwili trwa wybór najkorzystniejszej oferty.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.0 TSI - 18,48 zł za 100 km
Skoda Octavia 1.0 TSI - 18,48 zł za 100 km
Skoda Octavia z silnikiem 1.0 TSI wystartowała na 240-kilometrowej trasie XIV Supertestu Ekonomii. Test organizowany jest co roku przez Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich.