mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > WSA uchylił decyzję w sprawie GTC

WSA uchylił decyzję w sprawie GTC

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Ministra Transportu, Jerzego Polaczka, pozbawiającą koncesji na budowę autostrady A-1 firmę Gdańsk Transport Company.

WSA uchylił decyzję w sprawie GTC

Minister odebrał GTC koncesję, gdyż jak argumentował zmieniły się przepisy dotyczące wydawania koncesji a tym samym uległa ona wygaśnięciu. GTC zaskarżyło decyzję twierdząc, że koncesja jest ważna, a minister mylnie interpretuje przepisy. Wczoraj sąd przyznał rację GTC.

Ministerstwo Transportu poinformowało, że w związku z orzeczeniem WSA w Warszawie z dnia 3 października 2007 r., wydanym w sprawie skargi Gdańsk Transport Company S.A. (GTC) na decyzję Ministra Transportu z dnia 30 marca bieżącego roku o wygaszeniu koncesji na budowę i eksploatację autostrady płatnej A-1, po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia, oceni zasadność złożenia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Według ministerstwa, niezależnie od postępowania w tej sprawie, którego istotą jest odmienna interpretacja przepisów prawa, przewidywane jest w przyszłym tygodniu ogłoszenie przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy autostrady A-1 na odcinku Nowe Marzy - Toruń (61 km). Termin rozpoczęcia prac pozostaje niezmieniony (połowa 2008 roku). Prace na tym odcinku mają zostać zakończone do końca 2010 roku.

Przeczytaj także:

Ciąg dalszy sporu o koncesję dla GTC (2007-09-18)

Autostrada A1 - kolejna, największa budowa Europy (2007-07-05)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~obiektywny 2007-10-18

zwolennik- widzisz i wy chcecie wygrać wybory mając takich ludzi jak mil. Człowiek podaje się za eksperta od autostrad- dziwnym trafem nie wie, kiedy zbudowano I autostradę, podaje błędną liczbę autostrad w budowie.Pytanie tylko- czy robi to celowo. I do tego jeszcze te jego niecenzuralne słowa- totalna kompromitacja

~zwolennik pis 2007-10-16

mil popierałem twoje argumenty ale dlaczego robisz nam tak fatalną kampanię używając tak niecenzuralnych słów. W ten sposób przecież kompromitujesz nasz PIS.

~UWAGA 2007-10-14

KULTURA "PLATFORMIANYCH" IGNORANTÓW w pełnej krasie. Te wybory to dla was ostatnia szansa do skoku na kasę z EURO 2012. Zwietrzyliście możliwość największego przekrętu w historii POLSKI i dlatego walczycie tak zajadle. My ludzie uczciwi na to nie pozwolimy, by cwaniaczkom i chohsztaplerom z tajnego układu PO-LiD żyło się lepiej. Populista i kameleon TUSK zrobi wszysko, aby ukryć swoje prawdziwe oblicze i zamiary. Perfekcyjnie gra on ludziom na uczuciach, ale uczucia są na szczęście zmienne i krótkotrwałe. Więc nie dajcie się zwodzić temu występnemu i przewrotnemu oszustowu TUSKOWI.

~mil1231@gazeta.pl 2007-10-09

Piti- jak mozna na poziomie skoro ja jestem taki tepy??!! przeciez popieram ZACOFANY pis no i wszystko jasne:D

~Piti 2007-10-08

To ciągłe obrażanie się, obrzucanie błotem, podszywanie się pod kogoś innego, robi się żenujące. Czy nie moglibyście prowadzić dyskusji na poziomie...?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec Ferrari California, czas na Portofino
Koniec Ferrari California, czas na Portofino
W końcu przyszedł czas na następcę Ferrari California. Tym razem włoska stajnia przenosi nazewnictwo ze zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych na włoską prowincję. Co zmieni się w nowym modelu?
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic