mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > WSA uchylił decyzję w sprawie GTC

WSA uchylił decyzję w sprawie GTC

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Ministra Transportu, Jerzego Polaczka, pozbawiającą koncesji na budowę autostrady A-1 firmę Gdańsk Transport Company.

WSA uchylił decyzję w sprawie GTC

Minister odebrał GTC koncesję, gdyż jak argumentował zmieniły się przepisy dotyczące wydawania koncesji a tym samym uległa ona wygaśnięciu. GTC zaskarżyło decyzję twierdząc, że koncesja jest ważna, a minister mylnie interpretuje przepisy. Wczoraj sąd przyznał rację GTC.

Ministerstwo Transportu poinformowało, że w związku z orzeczeniem WSA w Warszawie z dnia 3 października 2007 r., wydanym w sprawie skargi Gdańsk Transport Company S.A. (GTC) na decyzję Ministra Transportu z dnia 30 marca bieżącego roku o wygaszeniu koncesji na budowę i eksploatację autostrady płatnej A-1, po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia, oceni zasadność złożenia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Według ministerstwa, niezależnie od postępowania w tej sprawie, którego istotą jest odmienna interpretacja przepisów prawa, przewidywane jest w przyszłym tygodniu ogłoszenie przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy autostrady A-1 na odcinku Nowe Marzy - Toruń (61 km). Termin rozpoczęcia prac pozostaje niezmieniony (połowa 2008 roku). Prace na tym odcinku mają zostać zakończone do końca 2010 roku.

Przeczytaj także:

Ciąg dalszy sporu o koncesję dla GTC (2007-09-18)

Autostrada A1 - kolejna, największa budowa Europy (2007-07-05)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~obiektywny 2007-10-18

zwolennik- widzisz i wy chcecie wygrać wybory mając takich ludzi jak mil. Człowiek podaje się za eksperta od autostrad- dziwnym trafem nie wie, kiedy zbudowano I autostradę, podaje błędną liczbę autostrad w budowie.Pytanie tylko- czy robi to celowo. I do tego jeszcze te jego niecenzuralne słowa- totalna kompromitacja

~zwolennik pis 2007-10-16

mil popierałem twoje argumenty ale dlaczego robisz nam tak fatalną kampanię używając tak niecenzuralnych słów. W ten sposób przecież kompromitujesz nasz PIS.

~UWAGA 2007-10-14

KULTURA "PLATFORMIANYCH" IGNORANTÓW w pełnej krasie. Te wybory to dla was ostatnia szansa do skoku na kasę z EURO 2012. Zwietrzyliście możliwość największego przekrętu w historii POLSKI i dlatego walczycie tak zajadle. My ludzie uczciwi na to nie pozwolimy, by cwaniaczkom i chohsztaplerom z tajnego układu PO-LiD żyło się lepiej. Populista i kameleon TUSK zrobi wszysko, aby ukryć swoje prawdziwe oblicze i zamiary. Perfekcyjnie gra on ludziom na uczuciach, ale uczucia są na szczęście zmienne i krótkotrwałe. Więc nie dajcie się zwodzić temu występnemu i przewrotnemu oszustowu TUSKOWI.

~mil1231@gazeta.pl 2007-10-09

Piti- jak mozna na poziomie skoro ja jestem taki tepy??!! przeciez popieram ZACOFANY pis no i wszystko jasne:D

~Piti 2007-10-08

To ciągłe obrażanie się, obrzucanie błotem, podszywanie się pod kogoś innego, robi się żenujące. Czy nie moglibyście prowadzić dyskusji na poziomie...?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.