mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W 2008 roku pojedziemy 'ekspresową' Głogowską

W 2008 roku pojedziemy 'ekspresową' Głogowską

Podpisano umowę na przebudowę ulicy Głogowskiej w Poznaniu. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Strabag Sp. z o.o. i Strabag AG. Projekt "Przebudowa ulicy Głogowskiej w Poznaniu od autostrady A2 do węzła Górczyn - etap I od autostrady A2 do strumienia Junikowskiego" wyniesie prawie 157,7 mln zł. Inwestycja zakończy się do połowy 2008 roku.

W 2008 roku pojedziemy 'ekspresową' Głogowską

Projekt dofinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej to 63 324 288 zł.

Obecnie ulica Głogowska znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 5. Jest ważnym elementem infrastruktury drogowej miasta Poznania, który łączy aglomerację z autostradą A2, obsługuje ruch tranzytowy od strony południowo - zachodniej, głównie z kierunku Wrocławia.

Realizacja projektu usprawni połączenie z centrum miasta, a w szczególności z terenami targowymi oraz lotniskiem Ławica. Przebudowa drogi krajowej nr 5 jako drogi ekspresowej spowoduje znaczący wzrost bezpieczeństwa oraz w istotny sposób zwiększy płynność ruchu na tym obszarze.

Przebudowywany odcinek jest najdłuższym i najważniejszym elementem całości prac związanych z przebudową ulicy Głogowskiej. Zakłada zmodernizowanie oraz budowę drugiej nitki jezdni ulicy Głogowskiej o długości 2,308 km.

Podczas budowy ruch na ulicy Głogowskiej zostanie utrzymany. Przejazd możliwy będzie minimum po jednym pasie ruchu w każdą stronę.

Przeczytaj także:

Inwestycje drogowe w rejonie Poznania (2006-04-11)

Poznańskie przebudowy na "5" i "11" (2006-02-08)

Tematy w artykule: drogi ekspresowe wielkopolskie

Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~poznaniak14 2006-07-13

zobaczymy, byc moze ul. Głogowska bedzie droga S5a, bo obecnie DK5 biegnie Obwodnica, czyli po autostradzie... nie wiadomo, jak to sie posunie dalej, ale jestem bardzo zadowolony, ze wreszcie tam bedzie bezpieczniej, bo jak ja jade w kierunku Wroclawia, to omijam ul. Glogowska i jade ul. Dolna Wilda do autostrady i w Komornikach na DK5 - tak jest szybciej :PP

~znawca 2006-06-16

ale głupoty piszecie przeciez S5 pojdzie obok poznania :P Jak byscie sobie wyobrazali S5 przez centrum miasta?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?