mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W 2009 r. obwodnice Gostynina i Płońska

W 2009 r. obwodnice Gostynina i Płońska

W tym roku rozpoczną się dwie potężne inwestycje drogowe w regionie Płocka. Drogowcy przymierzają się do budowy obwodnic Gostynina w ciągu DK nr 60 a na krajowej ‘siódemce’ rozbudują obwodnicę Płońska.

Budowa obwodnicy Gostynina na trasie nr 60 planowana jest już od ponad 20 lat. Przez wąskie uliczki miasta codziennie przejeżdżają setki ciężarówek a szacuje się, że ruch w tym rejonie wzrośnie jeszcze bardziej, gdy w Płocku oddany zostanie most z drogami dojazdowymi. Obecnie wielu kierowców, którzy jadą z północnego-wschodu na południe i zachód, omija Płock ze względu na fatalną przeprawę przez Wisłę, ale według specjalistów, gdy będą mieli do dyspozycji dwa mosty i wygodną obwodnicę, pojadą trasą najkrótszą przez Gostynin.

W styczniu ubiegłego roku GDDKiA otrzymała decyzję o lokalizacji rozpoczęła wykup gruntów. Właśnie zakończyły się ostatnie prace przygotowawcze, a także wykup. Wiosną ma zostać ogłoszony przetarg, a prace powinny zakończyć się na przełomie 2008/09 r. Nowa trasa będzie miała ok. 8,5 km i ominie Gostynin (jadąc od strony Kutna) w okolicach Lisicy, Gaśna, Legardy i Bolesławowa, a z obecną trasą połączy się w Rogożewie. Kosztować będzie ponad 80 mln zł.

To nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców Gostynina. W tym roku powinna ruszyć również budowa północnej obwodnicy miasta na trasie nr 265 do Kowala.

Kolejna potężna inwestycja szykuje się na trasie nr 7 z Warszawy do Gdańska. Za niemal 150 mln zł drogowcy chcą rozbudować obwodnicę Płońska. Na prawie 6-km odcinku powstanie dwupasmowa trasa ekspresowa. Do użytku powinna być oddana najpóźniej w 2009 r.

Przeczytaj także:

Plany inwestycyjne Mazowsza na 2007 rok (2007-01-12)

DK 25 Stryszek - Inowrocław będzie rozbudowana (2007-01-23)

Raciąż będzie miał obwodnicę (2007-01-10)

 


Podobne wiadomości:

DK 25 Stryszek - Inowrocław będzie rozbudowana

DK 25 Stryszek - Inowrocław będzie...

Polskie drogi 2007-01-23

Raciąż będzie miał obwodnicę

Raciąż będzie miał obwodnicę

Polskie drogi 2007-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2 rusza na wschód
Autostrada A2 rusza na wschód
GDDKiA podpisała umowy na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o 15-kilometrowy fragment z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego i na węzeł u zbiegu południowej obwodnicy stolicy, trasy A2 i drogi wylotowej na Lublin.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic