mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W 2009 r. obwodnice Gostynina i Płońska

W 2009 r. obwodnice Gostynina i Płońska

W tym roku rozpoczną się dwie potężne inwestycje drogowe w regionie Płocka. Drogowcy przymierzają się do budowy obwodnic Gostynina w ciągu DK nr 60 a na krajowej ‘siódemce’ rozbudują obwodnicę Płońska.

Budowa obwodnicy Gostynina na trasie nr 60 planowana jest już od ponad 20 lat. Przez wąskie uliczki miasta codziennie przejeżdżają setki ciężarówek a szacuje się, że ruch w tym rejonie wzrośnie jeszcze bardziej, gdy w Płocku oddany zostanie most z drogami dojazdowymi. Obecnie wielu kierowców, którzy jadą z północnego-wschodu na południe i zachód, omija Płock ze względu na fatalną przeprawę przez Wisłę, ale według specjalistów, gdy będą mieli do dyspozycji dwa mosty i wygodną obwodnicę, pojadą trasą najkrótszą przez Gostynin.

W styczniu ubiegłego roku GDDKiA otrzymała decyzję o lokalizacji rozpoczęła wykup gruntów. Właśnie zakończyły się ostatnie prace przygotowawcze, a także wykup. Wiosną ma zostać ogłoszony przetarg, a prace powinny zakończyć się na przełomie 2008/09 r. Nowa trasa będzie miała ok. 8,5 km i ominie Gostynin (jadąc od strony Kutna) w okolicach Lisicy, Gaśna, Legardy i Bolesławowa, a z obecną trasą połączy się w Rogożewie. Kosztować będzie ponad 80 mln zł.

To nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców Gostynina. W tym roku powinna ruszyć również budowa północnej obwodnicy miasta na trasie nr 265 do Kowala.

Kolejna potężna inwestycja szykuje się na trasie nr 7 z Warszawy do Gdańska. Za niemal 150 mln zł drogowcy chcą rozbudować obwodnicę Płońska. Na prawie 6-km odcinku powstanie dwupasmowa trasa ekspresowa. Do użytku powinna być oddana najpóźniej w 2009 r.

Przeczytaj także:

Plany inwestycyjne Mazowsza na 2007 rok (2007-01-12)

DK 25 Stryszek - Inowrocław będzie rozbudowana (2007-01-23)

Raciąż będzie miał obwodnicę (2007-01-10)

 


Podobne wiadomości:

DK 25 Stryszek - Inowrocław będzie rozbudowana

DK 25 Stryszek - Inowrocław będzie...

Polskie drogi 2007-01-23

Raciąż będzie miał obwodnicę

Raciąż będzie miał obwodnicę

Polskie drogi 2007-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando