mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W 2011 obwodnica Ełku już w całości

W 2011 obwodnica Ełku już w całości

Jeszcze w tym roku powinna ruszyć budowa obwodnicy Ełku (etap III i IV) w ciągu dróg krajowych nr 16 i nr 65. Będą to ostatnie etapy budowy obwodnicy miasta a oddanie jej do użytku spowoduje odciążenie z ruchu drogowego głównych arterii komunikacyjnych w centrum miasta. Długość wybudowanej drogi wyniesie 4,8 km. Prace potrwają do końca 2011 roku. Po zakończeniu inwestycji obwodnica będzie miała łączną długość ponad 11 km.

W 2011 obwodnica Ełku już w całości
Obwodnica Ełku w ciągu drogi krajowej nr 16 i 65 będzie drogą klasy GP, zlokalizowaną po północnej stronie Ełku. Długość odcinka obwodnicy budowanego w ramach III i IV etapu wynosi 4,8 km. Początek znajduje się na istniejącej drodze nr 16 około 300 metów przed mostem pomiędzy jeziorami Ełk i Sunowo, natomiast koniec będzie się dowiązywał do II etapu obwodnicy Ełku w odległości 600 metrów za istniejącym skrzyżowaniem z ul. Kolonia.

Etap III obwodnicy przebiega po północnej stronie miasta Ełk, w pobliżu osiedla Bajkowego, następnie przecina ul. Kajki i wzdłuż istniejących ogródków działkowych prowadzi do ul. Kolonia.

Trasa IV etapu obwodnicy miasta Ełk na początku przebiega wzdłuż dotychczasowej drogi krajowej nr 16, po czym przecinając ul. 11 Listopada kieruje się nowym śladem na północ.

Szczegółowy zakres inwestycji obejmuje budowę:
  • odcinka obwodnicy,
  • dróg zbiorczych, lokalnych, dojazdowych i gospodarczych, 
  • skrzyżowań typu średnie rondo na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. 11 Listopada i drogi wojewódzkiej nr 656, 
  • dwóch węzłów typu WB "Ełk-Północ" i "Ełk-Wschód", 
  • obiektów inżynierskich (1 most, 1 tunel pod linią kolejową, 2 wiadukty nad linią kolejową, 3 wiadukty drogowe), 
  • urządzeń ochrony środowiska (np. ekrany akustyczne i przepusty dla zwierząt), 
  • odwodnienia drogi i oświetlenia ulicznego, 
  • remont istniejącej sieci dróg.
Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: MIRBUD S.A., Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A, Zakład Robót Mostowych „MOSTMAR” Marcin i Grzegorz Marcinków spółka jawna i Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe Międzyrzec Podlaski S.A.

Inwestycja dofinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Porozumienie w sprawie dofinansowania projektu podpisano 14 czerwca br. Całkowity koszt zadania wynosi około 128,83 mln zł, z czego maksymalna kwota dofinansowania UE to 113,64 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~konsument 2010-11-29

Zapytaj się Kolego kto wstrzymał budowę np A1 od Nowych Marz do Torunia? I przestań narzekać...

~pietija 2010-11-29

obwodnice są bardzo ważne, ale przydałyby się też autostrady, których w PO-lsce prawie nie ma !!!! Na TUSKWATCH_PL napisali że PO-lska jest w tyle za Rumunią, Czechami i Słowacją....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.