mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W 2011 r. powstanie nowy most w Sandomierzu

W 2011 r. powstanie nowy most w Sandomierzu

Wojewoda świętokrzyski wydał pozwolenie na budowę mostu przez Wisłę w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77. Prace powinny rozpocząć się w połowie sierpnia. Koszt zadania to 80,4 mln złotych. Zakończenie planowane jest w 2011 roku.

W 2011 r. powstanie nowy most w Sandomierzu
Most przez Wisłę w Sandomierzu to inwestycja w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Stalowa Wola realizowana w nowoczesnym systemie „zaprojektuj i zbuduj” przez firmę Mota-Engil Polska, której podwykonawcą jest Transprojekt Warszawa.

Projektowanie mostu w Sandomierzu rozpoczęło się w 2008 roku. Inwestycja obejmuje budowę 5-przesłowego mostu przez Wisłę o długości 456 metrów i szerokości 14 metrów z jedną jezdnią, chodnikiem i ścieżką rowerową, a także budowę dojazdów do mostu z włączeniem ich do istniejącego układu komunikacyjnego miasta. To oznacza budowę między innymi drugiej jezdni ulicy Lwowskiej, przebudowę skrzyżowania ulic Lwowskiej i Jana Pawła II oraz budowę skrzyżowania z ulicami Mostową i Powiśle. Długość całej inwestycji wynosi 962 metry.

Nowy most w sandomierzu nawiązywać będzie kształtem do już istniejącego obiektu. Będzie miał on jednak konstrukcję skrzynkową z betonu sprężonego o wypełnionych płaszczyznach. Istniejący obiekt ma konstrukcję z kratownicą stalową. W przyszłości po wyremontowaniu starego mostu w Sandomierzu, oba oddalone od siebie o 10 metrów obiekty stanowić będą dwujezdniowy fragment drogi nr 77. Remont starego mostu rozpocznie się po wybudowaniu nowego wraz z budową ulicy Lwowskiej Bis w Sandomierzu.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.