mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W 2011 r. powstanie nowy most w Sandomierzu

W 2011 r. powstanie nowy most w Sandomierzu

Wojewoda świętokrzyski wydał pozwolenie na budowę mostu przez Wisłę w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77. Prace powinny rozpocząć się w połowie sierpnia. Koszt zadania to 80,4 mln złotych. Zakończenie planowane jest w 2011 roku.

W 2011 r. powstanie nowy most w Sandomierzu
Most przez Wisłę w Sandomierzu to inwestycja w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik – Stalowa Wola realizowana w nowoczesnym systemie „zaprojektuj i zbuduj” przez firmę Mota-Engil Polska, której podwykonawcą jest Transprojekt Warszawa.

Projektowanie mostu w Sandomierzu rozpoczęło się w 2008 roku. Inwestycja obejmuje budowę 5-przesłowego mostu przez Wisłę o długości 456 metrów i szerokości 14 metrów z jedną jezdnią, chodnikiem i ścieżką rowerową, a także budowę dojazdów do mostu z włączeniem ich do istniejącego układu komunikacyjnego miasta. To oznacza budowę między innymi drugiej jezdni ulicy Lwowskiej, przebudowę skrzyżowania ulic Lwowskiej i Jana Pawła II oraz budowę skrzyżowania z ulicami Mostową i Powiśle. Długość całej inwestycji wynosi 962 metry.

Nowy most w sandomierzu nawiązywać będzie kształtem do już istniejącego obiektu. Będzie miał on jednak konstrukcję skrzynkową z betonu sprężonego o wypełnionych płaszczyznach. Istniejący obiekt ma konstrukcję z kratownicą stalową. W przyszłości po wyremontowaniu starego mostu w Sandomierzu, oba oddalone od siebie o 10 metrów obiekty stanowić będą dwujezdniowy fragment drogi nr 77. Remont starego mostu rozpocznie się po wybudowaniu nowego wraz z budową ulicy Lwowskiej Bis w Sandomierzu.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic