mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W 2013 ekspresowo z Międzyrzecza do Sulechowa

W 2013 ekspresowo z Międzyrzecza do Sulechowa

Podpisana została umowa z trzema firmami na budowę drogi ekspresowej S3 w województwie lubuskim. Przedmiotem umów jest budowa drogi ekspresowej na odcinku od zrealizowanej już obwodnicy Międzyrzecza do istniejącego odcinka drogi ekspresowej S3 w okolicy Sulechowa, tj. niemal 43 km. Po stronie północnej droga będzie włączona do Węzła „Międzyrzecz Południe", a po stronie południowej do Węzła „Sulechów". Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w sierpniu tego roku. Zakończenie robót planowane jest na maj 2013 r.

W 2013 ekspresowo z Międzyrzecza do Sulechowa
Umowy podpisano z trzema wykonawcami. Pierwszy odcinek drogi ma liczyć 17,1 km i będzie prowadził od obwodnicy Międzyrzecza do obwodnicy Świebodzina. Na tej trasie planuje się budowę węzła Jordanowo oraz Miejsca Obsługi Podróżnych Sosnówka. Drugi odcinek będzie krótszy, bo zajmie 7,4 km i będzie obwodnicą Świebodzina. 18,5 km będzie liczył trzeci odcinek, od węzła Świebodzin do węzła Sulechów. Pierwsze prace ruszą jeszcze w br. Ich zakończenie zaplanowano w połowie 2013 roku.

Najdłuższa część drogi S3 znajduje się na Ziemi Lubuskiej, jej długość wynosi 184 km. Odcinek Międzyrzecz-Sulechów będzie pierwszym ze 144 km, dwujezdniowym fragmentem S3, budowanym przez zielonogórski oddział GDDKiA na terenie województwa lubuskiego.

Trasa S3 od Gorzowa do Szczecina ma być gotowa do końca 2010 r.

Budowa drogi ekspresowej S3 to inwestycja kluczowa dla województwa lubuskiego. Zaprojektowana w korytarzu planowanej autostrady A3 ominie wiele miast i wsi, przez które odbywa się ruch tranzytowy. Co więcej, stanowi fragment trasy międzynarodowej E65, leżącej w transeuropejskim korytarzu transportowym.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~cichy 2010-07-29

przesunięcie otwarcia ofert cenowych na 30.08.2010r.

~polo 2010-07-29

A co z odcinkiem Gorzów - Międzyrzec? Ma ktoś info kiedy tam ruszają prace?

~Isabel 2010-07-28

Brawo Marcinkiewicz! Toż to Twoje dzieło Kaziu! a tak serio to przynajmnie jeżdząc S3 nie trzeba będzie płacić jak na A3, a komfort prawie taki sam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.