mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W 2018 roku pojedziemy obwodnicą Kłodzka

W 2018 roku pojedziemy obwodnicą Kłodzka

Oddanie do ruchu obwodnicy Kłodzka planowane jest w I kwartale 2018 roku. Obecnie trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy. 13 firm złożyło oferty na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Kłodzka w ciągu drogi krajowej nr 33 wraz z łącznikiem DK46.

W 2018 roku pojedziemy obwodnicą Kłodzka
Najtańszą ofertę w wysokości 148,5 mln zł złożyła firma Max Boegl Polska Sp. Z.o.o/ Max Boegl Stiftung&Co.KG, najdroższą, o wartości ponad 278 mln zł, konsorcjum firm Berger Bau Polska/Berger Bau GMB.

- Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty GDDKiA będzie stosować kryterium ceny, terminu realizacji oraz gwarancji jakości robót.
Inwestycja powinna być zrealizowana w 30 miesięcy od daty zawarcia umowy, bez wliczania okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca) - informuja drogowcy.

Inwestycja zakłada zaprojektowanie i budowę obwodnicy Kłodzka w ciągu DK33 o długości ok. 6,6 km oraz budowę łącznika drogi krajowej nr 46 o długości ok. 2,6 km. W ramach zadania wyremontowany zostanie również odcinek drogi krajowej nr 33 na długości ok, 2,4 km. Zadanie przewiduje także budowę 9 obiektów inżynierskich.
 

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

safety 2014-11-02

Całe Kłodzko i południe kotliny bardzo czeka na obwodnicę, tylko czy termin i wykonawca staną na wysokości zadania . A Burmistrz Szpytma obiecał że skomunikuje ul.Wyspiańskiego z miastem przez Nysę (most) w 2016 roku . Ale kiełbasa wyborcza przed wyborami!! Ciekawe skąd kasa na to , kredycik i unijne fundusze pewnie .Daj Boże , wtedy do końca swoich dni byłby i burmistrzem i starostą nawet.

~janosik 2014-10-31

okropnie mnie to dziwi i wk...urza, że firmy, które dały ciała w naszym kraju, po jakimś czasie wracają, startują w przetargach i jeszcze je wygrywają, czekam jeszcze na tych chinoli, co to budowali A2...

~Jumper 2014-10-30

Nie ma nikogo kto by kibicował tej obwodnicy tak jak ja, no może poza Panem Pogodą, byłym posłem, który wykupił tereny pod tą obwodnicę żeby je odsprzedać Gdace. Idę jednak o zakład że autor artykułu pośpieszył się z tytułem i nie pojedziemy drogą wybudowaną przez Max Boegl w 2018 z prostej przyczyny: kosztorys inwestorski zakładał budżet na tą obwodnicę w wysokości 250 mln. Po ogłoszeniu wyników oferty od drugiego do siódmego miejsca są podobne i opiewają na kwoty od 197 do 218 mln. Tymczasem wygrała firma tańsza od drugiej w kolejce o 50 mln!!! Biorąc pod uwagę, że zwycięzca Max Boegl nie może skończyć stadionu we Wrocławiu nie mówiąc o rozliczeniu się z podwykonawcami tego stadionu, widać wyraźnie, że w swoim kosztorysie bezczelnie już na starcie założyli, że nikomu z podwykonawców po prostu nie zapłacą. To jedyne wytłumaczenie tej rażąco niskiej ceny. Mam nadzieję, że Max Boegl nie będzie budował tej obwodnicy bo będzie chryja... na Maxa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando