mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W 2018 roku pojedziemy obwodnicą Kłodzka

W 2018 roku pojedziemy obwodnicą Kłodzka

Oddanie do ruchu obwodnicy Kłodzka planowane jest w I kwartale 2018 roku. Obecnie trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy. 13 firm złożyło oferty na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy Kłodzka w ciągu drogi krajowej nr 33 wraz z łącznikiem DK46.

W 2018 roku pojedziemy obwodnicą Kłodzka
Najtańszą ofertę w wysokości 148,5 mln zł złożyła firma Max Boegl Polska Sp. Z.o.o/ Max Boegl Stiftung&Co.KG, najdroższą, o wartości ponad 278 mln zł, konsorcjum firm Berger Bau Polska/Berger Bau GMB.

- Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty GDDKiA będzie stosować kryterium ceny, terminu realizacji oraz gwarancji jakości robót.
Inwestycja powinna być zrealizowana w 30 miesięcy od daty zawarcia umowy, bez wliczania okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca) - informuja drogowcy.

Inwestycja zakłada zaprojektowanie i budowę obwodnicy Kłodzka w ciągu DK33 o długości ok. 6,6 km oraz budowę łącznika drogi krajowej nr 46 o długości ok. 2,6 km. W ramach zadania wyremontowany zostanie również odcinek drogi krajowej nr 33 na długości ok, 2,4 km. Zadanie przewiduje także budowę 9 obiektów inżynierskich.
 

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

safety 2014-11-02

Całe Kłodzko i południe kotliny bardzo czeka na obwodnicę, tylko czy termin i wykonawca staną na wysokości zadania . A Burmistrz Szpytma obiecał że skomunikuje ul.Wyspiańskiego z miastem przez Nysę (most) w 2016 roku . Ale kiełbasa wyborcza przed wyborami!! Ciekawe skąd kasa na to , kredycik i unijne fundusze pewnie .Daj Boże , wtedy do końca swoich dni byłby i burmistrzem i starostą nawet.

~janosik 2014-10-31

okropnie mnie to dziwi i wk...urza, że firmy, które dały ciała w naszym kraju, po jakimś czasie wracają, startują w przetargach i jeszcze je wygrywają, czekam jeszcze na tych chinoli, co to budowali A2...

~Jumper 2014-10-30

Nie ma nikogo kto by kibicował tej obwodnicy tak jak ja, no może poza Panem Pogodą, byłym posłem, który wykupił tereny pod tą obwodnicę żeby je odsprzedać Gdace. Idę jednak o zakład że autor artykułu pośpieszył się z tytułem i nie pojedziemy drogą wybudowaną przez Max Boegl w 2018 z prostej przyczyny: kosztorys inwestorski zakładał budżet na tą obwodnicę w wysokości 250 mln. Po ogłoszeniu wyników oferty od drugiego do siódmego miejsca są podobne i opiewają na kwoty od 197 do 218 mln. Tymczasem wygrała firma tańsza od drugiej w kolejce o 50 mln!!! Biorąc pod uwagę, że zwycięzca Max Boegl nie może skończyć stadionu we Wrocławiu nie mówiąc o rozliczeniu się z podwykonawcami tego stadionu, widać wyraźnie, że w swoim kosztorysie bezczelnie już na starcie założyli, że nikomu z podwykonawców po prostu nie zapłacą. To jedyne wytłumaczenie tej rażąco niskiej ceny. Mam nadzieję, że Max Boegl nie będzie budował tej obwodnicy bo będzie chryja... na Maxa

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.