mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W 2020 r. ekspresowo z Białegostoku do stolicy

W 2020 r. ekspresowo z Białegostoku do stolicy

Trwają prace przy budowie drogi ekspresowej S8 na Podlasiu. Tamtejszy oddział GDDKiA ogłosił przetarg na kolejny fragment drogi S8 od Mężenina do Jeżewa. Miesiąc wcześniej ruszył przetarg na sąsiedni odcinek od obwodnicy Zambrowa do Mężenina. W sumie trwa wybór wykonawców dla całego, brakującego odcinka S8 pomiędzy istniejącą obwodnicą Zambrowa a odcinkiem Jeżewo - Białystok (prawie 30 km).

W 2020 r. ekspresowo z Białegostoku do stolicy
Do końca roku planowany jest jeszcze przetarg na ostatni podlaski fragment drogi ekspresowej S8 - od granicy województwa mazowieckiego do obwodnicy Zambrowa. Dzięki temu realna staje się wizja budowy całej S8 na terenie województwa podlaskiego. Najpóźniej do 2020 roku, po wybudowaniu odcinków mazowieckich, Białystok będzie ekspresowo skomunikowany ze stolicą Polski.

Ogłoszony przez drogowców przetarg na odcinek drogi ekspresowej S8 Zambrów - Mężenin zakłada wybudowanie dwujezdniowej drogi ekspresowej (z rezerwą terenu pod trzeci pas ruchu) o długości 14,26 km wraz z dwoma węzłami drogowymi (Sikory, Kobylin), obiektami inżynierskimi, urządzeniami ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu.

Ogłaszane postępowania to przetargi ograniczone. Podpisywanie umów z wykonawcami, którzy złożą najkorzystniejsze oferty, przewidziane jest na drugą połowę 2014 roku. Realizacja to perspektywa lat 2014 - 2017
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

~kocur 2013-11-16

ogólnie dobrze. ale najpotrzebniejszy jest odcinek Wyszków-Ostrów Maz., którego na razie nie ma w planach...

~edward 2013-11-16

Oby jak najszybciej. Ta droga "produkuje" za dużo ofiar śmiertelnych i kalek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.