mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W Biskupicach powstanie rondo

W Biskupicach powstanie rondo

Przejazd przez skrzyżowanie dróg wojewódzkich nr 964 i 975 w Biskupicach Radłowskich (powiat tarnowski) stanie się bezpieczniejszy i bardziej płynny za sprawą budowy ronda. Jeszcze w tym miesiącu Skanska rozpocznie przebudowę skrzyżowania i zrealizuje ją w 3,5 miesiąca.

W Biskupicach powstanie rondo
Przebudowę skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 964 Szczurowa-Biskupice Radłowskie z drogą wojewódzką nr 975 Żabno - Radłów zrealizuje Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Inwestycja o wartości 3,8 mln zł brutto obejmuje również remont drogi między Żabnem a Biskupicami Radłowskimi.

W miejscu dotychczasowego skrzyżowania w Biskupicach Radłowskich zostanie wybudowane rondo. Skanska przystąpi do realizacji inwestycji jeszcze w sierpniu. Przez cały okres robót będzie zapewniony przejazd przez skrzyżowanie.

– W celu zminimalizowania utrudnień dla kierowców zapewnimy płynność ruchu i nie będziemy zamykać skrzyżowania na czas budowy ronda – zapewnia Witold Miśtak, Menadżer Projektu, Skanska. – W ostatniej fazie prac, przy budowie wlotów ronda, konieczne będzie jednak zastosowanie ruchu wahadłowego.

Dzięki budowie ronda w Biskupicach Radłowskich poprawi się bezpieczeństwo przejazdu przez skrzyżowanie dróg wojewódzkich w tym miejscu. Przejazd przez rondo będzie też płynniejszy niż przez dotychczasowe skrzyżowanie.

Wraz z budową ronda w Biskupicach Radłowskich Skanska wykona również remont drogi między Żabnem a Biskupicami.

– Wyremontujemy trzy odcinki o łącznej długości prawie 1,8 km – mówi Witold Miśtak. – Jezdnia zostanie poszerzona do 7 metrów, a konstrukcja drogi wzmocniona.

Droga zyska także nową nawierzchnię, ponieważ obecna jest miejscami bardzo zniszczona. - Warstwy konstrukcyjne nawierzchni wykonamy z mieszanek mineralno-asfaltowych odpornych na powstawanie kolein i deformacje – tłumaczy Witold Miśtak.

Poza remontem jezdni między Żabnem a Biskupicami Skanska wyremontuje skrzyżowania z bocznymi drogami, zjazdy i zatoki autobusowe. Zostaną też wykonane 1,5-metrowe pobocza.

Remont drogi potrwa do końca listopada tego roku. W tym czasie na remontowanych odcinkach okresowo będzie obowiązywał sterowany ręcznie ruch wahadłowy.
Tematy w artykule: rondo

Podobne wiadomości:

Powstanie rondo na starej

Powstanie rondo na starej "trójce" pod...

Polskie drogi 2015-04-29

Znikną dwa

Znikną dwa "czarne punkty" pod Opolem

Polskie drogi 2015-06-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.