mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W Brukseli o A1

W Brukseli o A1

Eurodeputowani z Polski, Czech i Austrii podpisali w Brukseli deklarację w sprawie konieczności powstania autostrady na linii Gdańsk - Brno – Wiedeń w ramach tworzenia Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T). Wspólna deklaracja dotyczy priorytetowego projektu TEN-T nr 25, podkreśla regionalne i europejskie znaczenie autostrady Gdańsk - Brno - Wiedeń.

W Brukseli o A1
Projekt TEN-T 25 jest projektem priorytetowym i, choć większość prac przebiega zgodnie z planami, na odcinku czeskim budowa została zablokowana po tym,  jak czeski audyt (Czech Court of Auditors) wykazał, że nie ma zapotrzebowania na taką autostradę. Zablokowanie prac na jednym z odcinków powoduje oddalenie w czasie ukończenia autostrady oraz spowalnia rozwój gospodarczy zainteresowanych regionów. Toteż Dolna Austria zaproponowała podpisanie deklaracji, której celem jest wstawienie się za szybką realizacją tego korytarza i wykazanie interesu publicznego w szybkim ukończeniu drogi.

Wśród sygnatariuszy aktu znalazły się: Województwo Pomorskie, Województwo Łódzkie, Województwo Śląskie, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Kraj morawsko-śląski (Moravskolezský kraj), Kraj ołomuniecki (Olomoucký kraj), Kraj południowomorawski (Jihomoravský kraj), Dolna Austria (Niederösterreich) i Wiedeń (Wien).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~logobiznes 2009-12-09

sprzedam NOWA FIESTE 2009r ....logobiznes.com

~romek 2009-12-09

Troche o gazie, pamietamy chyba z Buzka że podpisanie listu intencyjnego z Norwegami na dostawy gazu ziemnego z tego kraju który musiały poprzedzać odpowiednie uzgodnienia z niemieckim RUHRGAZEM udziałowcem GAZPROMU zbiegła się w czasie z wybraniem przez Ministra Skarbu na strategicznego doradcę przekształceń prywatyzacyjnych PGNiG międzynarodowej firmy PRICE WATERHOUSE COOPERS. Centrala tej firmy na Europę Środkową i Wschodnią, kierowana przez Scott Hanna znajduje się w Moskwie.Ostroznie z gazem

~pp 2009-12-09

Cekawa i na każdym poziomie uzasadniona rozbieżność interesów na 3 różnych szczebkach administracji. Region - tak, kraj - nie, Unia - być może. Coś jak z Rospudą. Wówczas było: Region - tak, kraj - być może, Unia - nie. Jaki poziom ma największe szanse na korzystne dla siebie rozwiązanie? Zapewne ten na którym znajduje się skarbiec.

aaa 2009-12-09

Romek, chodzi o negocjacje co napisałem. Przykład z innej beczki: gaz i Rosja. Nie masz alternatywy, płać i płacz. Masz alternatywę negocjujesz. Tu Austria ma możliwość budowy "alternatywnego gazociągu" na koszt innych państw, no trudno żeby nie namawiała do realizacji tej trasy. Co do tekstów nt. warszawy, to już ci pisałem. To forum motoryzacyjne, tu nie leczymy kompleksu stolyyycy ani innych takich. Ale jak chcesz to pisz, że wszystko co złe to krawaciarze, ja już się w temacie nie odezwę.

~dpl1000 2009-12-09

zgadza sie Romku,ze z Triestu do granicy Austrii jest duuuuuzo blizej niz z Gdanska,Ale dla Wiednia jest to roznica ok 400 km,czy to duzo czy malo?Wiemy,ze koszty transportu drogowego to tylko ulamek ogolnych kosztow importowanego towaru,ale i tak kazdy kombinuje jakby je zanizyc.Moze sie zdarzyc sie tak,ze bardziej oplaci sie rozladowac towar taniej w polskich portach i jechac z nimi dluzej, niz drozej a krocej z portow srodziemnomorskich i jezeli austriakom taka opcja sie podoba to czechom i slowakom napewno.Swoja droga,jezeli austriakom tak zalezy na tym szlaku,to niech sie zami za niego wezma,po ich stronie brakuje 2 razy wiecej niz po stronie czeskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.