mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W Brzesku powstanie zjazd z autostrady A-4 Kraków - Tarnów

W Brzesku powstanie zjazd z autostrady A-4 Kraków - Tarnów

Powstanie nowe połączenie autostrady A-4 Kraków-Tarnów z drogą wojewódzką nr 768 Korzyce – Brzesko w węźle Brzesko.  Inwestycja realizowana będzie przez  województwo małopolskie wspólnie z powiatem brzeskim oraz gminami: Szczurowa, Brzesko oraz Borzęcin.

W Brzesku powstanie zjazd z autostrady A-4 Kraków - Tarnów
Inwestycja obejmie odcinek drogi wojewódzkiej nr 768 przebiegający od skrzyżowania z drogą powiatową nr 43103 do skrzyżowania z drogą gminną nr 250691 Mokrzyska – ul. Zagrodzka – Bucze w rejonie miejscowości Wielgoszówka oraz odcinek od skrzyżowania z drogą gminną nr 250691 do przecięcia z istniejącą drogą wojewódzką nr 768. Całkowity koszt prac dokumentacyjnych oszacowano na kwotę ponad 1 mln zł, a inwestycja ma być zrealizowana w latach 2010-2011. Koszt nabycia gruntów wraz z wypłatą odszkodowań wynosi 2,5 mln (planowany jest do sfinansowania w 2011 r.) 80% kosztów mają pokryć środki unijne w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a 15% to udział krajowy, (70% kosztów w ramach udziału krajowego zapewnia Województwo, natomiast 30% - łącznie Powiat oraz Gminy).

- Włączamy się w proces uzbrojenia węzłów autostradowych. Węzeł brzeski jest jednym z ważniejszych w Małopolsce. Podpisanie tej umowy jest istotnym elementem poprawy stanu komunikacji drogowej we  wschodniej części województwa małopolskiego i wraz z innymi kluczowymi inwestycjami, jak budowa kolejnych odcinków autostrady A4,  wpisuje się w schemat rozwoju transportu w naszym regionie - powiedział wicemarszałek woj. małopolskiego Roman Ciepiela.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~MIKI 2012-01-01

Kiedy rozpocznie sie budowa zjazdu w którym roku-

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.