mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W Dobczycach wybudują obwodnicę

W Dobczycach wybudują obwodnicę

Już za trzy lata pojedziemy nowoczesną obwodnicą Dobczyc. To jedna z ważniejszych w woj. małopolskim inwestycji drogowych realizowanych na terenie powiatu myślenickiego. W efekcie powstanie imponujący obiekt o całkowitej długości 1,2 km. Największe prace zostaną wykonane przy budowie mostów przez rzekę Rabę oraz estakady dojazdowej przez dolinę Raby oraz potok Młynówka.

W Dobczycach wybudują obwodnicę
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisał już umowę z wykonawcą inwestycji. Prace rozpoczną się już wkrótce. Całkowita wartość projektu wynosi 56,5 mln zł, a kwota unijnego dofinansowania w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to 48 mln zł.

Jak podkreślił Wicemarszałek Ciepiela inwestycja znalazła się w pakiecie 13 obwodnic, które planowane są do budowy w Małopolsce.  - W budżecie województwa małopolskiego mamy zapisaną kwotę blisko 2 miliardów złotych, którą w najbliższych latach przeznaczymy na modernizację i budowę nowych dróg w Małopolsce – dodał Ciepiela.

W budowę długo oczekiwanej obwodnicy zaangażowały są trzy samorządy: Województwo Małopolskie, Starostwo Myślenickie oraz Gmina Dobczyce. Już w ubiegłym roku podpisały umowę o współfinansowaniu przedsięwzięcia.

Nowa obwodnica ma zdecydowanie odciążyć centrum miasta. To właśnie przez rynek w Dobczycach przebiega główny ruch tranzytowy. Jest on szczególnie szkodliwy nie tylko dla mieszkańców i turystów, ale także dla obiektów zabytkowych znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie rynku.  Obwodnica będzie także dobrą alternatywą dla "zakopianki". Ma także poprawić komunikację z miejscową strefą przemysłową.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~Jotgie 2010-04-09

Zgadzam się z przedmówcami! Przerost formy artykułu w stosunku do jego realiów. Mam w tej chwili budowę za 8 baniek o długości 600m (kawałek obwodnicy - połaczenie dwóch ulic, mających spełniać te kryteria z kanalizą deszczową, oświetleniem, przełożeniem i budową linii energetycznych) ale bez obiektów inżynieryjnych, ale powyższy, bardzo pompatyczny tekst, jest niewspółmierny do rozmiarów tej inwestycji! O mojej nikt tak nie napisze... No i ja mam na jej wykonanie 5 miesięcy a nie 3 lata!

~Marek 2010-04-09

To przecież nie jest magistrala transandyjska,tylko dorga w lekko pagórkowatym terenie.3 lata i 1200 metrów.Jeżeli takie tempo budowy dróg Cie zadowala [nie tylko tej,ale i innych ,np. Kraków - Szarów z półrocznym pośliziem] to musisz być po prostu DROGOWCEM.

~bla 2010-04-09

lol, a to że nie ma prostego przełożenia między długością drogi a czasem trwania budowy znów nie ma znaczenia? marek, wytłumacz mi skąd wy się bierzecie tacy specjaliści co wyliczacie za każdym razem kilometry/czas budowy?

~Marek 2010-04-09

Najbardziej podoba mi się sformułowanie:"Już za 3 lata pojedziemy obwodnicą... o długości 1,2 km".Tempo imponujące.Dlaporównania Niemcy w latach 1933-36 wybudowali 1000 kilometrów autostrad.a sprzęt mieli pewnie trochę gorszy niż my dziś.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando