mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W Dobczycach wybudują obwodnicę

W Dobczycach wybudują obwodnicę

Już za trzy lata pojedziemy nowoczesną obwodnicą Dobczyc. To jedna z ważniejszych w woj. małopolskim inwestycji drogowych realizowanych na terenie powiatu myślenickiego. W efekcie powstanie imponujący obiekt o całkowitej długości 1,2 km. Największe prace zostaną wykonane przy budowie mostów przez rzekę Rabę oraz estakady dojazdowej przez dolinę Raby oraz potok Młynówka.

W Dobczycach wybudują obwodnicę
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisał już umowę z wykonawcą inwestycji. Prace rozpoczną się już wkrótce. Całkowita wartość projektu wynosi 56,5 mln zł, a kwota unijnego dofinansowania w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego to 48 mln zł.

Jak podkreślił Wicemarszałek Ciepiela inwestycja znalazła się w pakiecie 13 obwodnic, które planowane są do budowy w Małopolsce.  - W budżecie województwa małopolskiego mamy zapisaną kwotę blisko 2 miliardów złotych, którą w najbliższych latach przeznaczymy na modernizację i budowę nowych dróg w Małopolsce – dodał Ciepiela.

W budowę długo oczekiwanej obwodnicy zaangażowały są trzy samorządy: Województwo Małopolskie, Starostwo Myślenickie oraz Gmina Dobczyce. Już w ubiegłym roku podpisały umowę o współfinansowaniu przedsięwzięcia.

Nowa obwodnica ma zdecydowanie odciążyć centrum miasta. To właśnie przez rynek w Dobczycach przebiega główny ruch tranzytowy. Jest on szczególnie szkodliwy nie tylko dla mieszkańców i turystów, ale także dla obiektów zabytkowych znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie rynku.  Obwodnica będzie także dobrą alternatywą dla "zakopianki". Ma także poprawić komunikację z miejscową strefą przemysłową.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~Jotgie 2010-04-09

Zgadzam się z przedmówcami! Przerost formy artykułu w stosunku do jego realiów. Mam w tej chwili budowę za 8 baniek o długości 600m (kawałek obwodnicy - połaczenie dwóch ulic, mających spełniać te kryteria z kanalizą deszczową, oświetleniem, przełożeniem i budową linii energetycznych) ale bez obiektów inżynieryjnych, ale powyższy, bardzo pompatyczny tekst, jest niewspółmierny do rozmiarów tej inwestycji! O mojej nikt tak nie napisze... No i ja mam na jej wykonanie 5 miesięcy a nie 3 lata!

~Marek 2010-04-09

To przecież nie jest magistrala transandyjska,tylko dorga w lekko pagórkowatym terenie.3 lata i 1200 metrów.Jeżeli takie tempo budowy dróg Cie zadowala [nie tylko tej,ale i innych ,np. Kraków - Szarów z półrocznym pośliziem] to musisz być po prostu DROGOWCEM.

~bla 2010-04-09

lol, a to że nie ma prostego przełożenia między długością drogi a czasem trwania budowy znów nie ma znaczenia? marek, wytłumacz mi skąd wy się bierzecie tacy specjaliści co wyliczacie za każdym razem kilometry/czas budowy?

~Marek 2010-04-09

Najbardziej podoba mi się sformułowanie:"Już za 3 lata pojedziemy obwodnicą... o długości 1,2 km".Tempo imponujące.Dlaporównania Niemcy w latach 1933-36 wybudowali 1000 kilometrów autostrad.a sprzęt mieli pewnie trochę gorszy niż my dziś.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.