mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W Toruniu powstaje Trasa Średnicowa Północna

W Toruniu powstaje Trasa Średnicowa Północna

Trwa budowa Trasy średnicowej Północnej w Toruniu. Roboty są realizowane w kilku miejscach i mają różny charakter i stopień zaawansowania.

W Toruniu powstaje Trasa Średnicowa Północna
Na ul. Grudziądzkiej drogowcy z firmy Skanska prowadzą roboty na wschodniej nitce. Zerwana stara nawierzchnia pozwoliła na przebudowę kanalizacji deszczowej i na prowadzenie robót wodociągowych i gazowych.

Roboty ziemne są realizowane również na ul. Wybickiego. Tu zostało już wzmocnione podłoże i ustawiane są krawężniki. Dużo dzieje się na Szosie Chełmińskiej. Po zachodniej stronie prowadzone są roboty ziemne i te które wiążą się z wykonywaniem podłoża gruntowego. Stanęły już pierwsze krawężniki, układana jest również sieć teletechniczna i przebudowywana jest sieć wodociągowa. Równolegle trwa układanie kabla pod nowe oświetlenie i na potrzeby sygnalizacji świetlnej.

Jakie zmiany czekają w najbliższym czasiew kierowców w związku z budową trasy? –Pod koniec przyszłego tygodnia planujemy zamknąć ul. Grunwaldzką od Szosy Chełmińskiej do ul. Borowiackiej. Na tym odcinku będziemy wykonywać kanalizację deszczową, sanitarną. Zajmiemy się również układaniem gazociągu i wodociągu- mówi Tomasz Królak, kierownik budowy z ramienia firmy Skanska.  Po wykonaniu prac branżowych wykonawca rozpocznie w tym miejscu roboty drogowe.
 
I etap Trasy Średnicowej Północnej  obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. W ramach inwestycji  powstaną również chodniki i  ścieżki rowerowe. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów.
Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.

 
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.