mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W Toruniu powstaje Trasa Średnicowa Północna

W Toruniu powstaje Trasa Średnicowa Północna

Trwa budowa Trasy średnicowej Północnej w Toruniu. Roboty są realizowane w kilku miejscach i mają różny charakter i stopień zaawansowania.

W Toruniu powstaje Trasa Średnicowa Północna
Na ul. Grudziądzkiej drogowcy z firmy Skanska prowadzą roboty na wschodniej nitce. Zerwana stara nawierzchnia pozwoliła na przebudowę kanalizacji deszczowej i na prowadzenie robót wodociągowych i gazowych.

Roboty ziemne są realizowane również na ul. Wybickiego. Tu zostało już wzmocnione podłoże i ustawiane są krawężniki. Dużo dzieje się na Szosie Chełmińskiej. Po zachodniej stronie prowadzone są roboty ziemne i te które wiążą się z wykonywaniem podłoża gruntowego. Stanęły już pierwsze krawężniki, układana jest również sieć teletechniczna i przebudowywana jest sieć wodociągowa. Równolegle trwa układanie kabla pod nowe oświetlenie i na potrzeby sygnalizacji świetlnej.

Jakie zmiany czekają w najbliższym czasiew kierowców w związku z budową trasy? –Pod koniec przyszłego tygodnia planujemy zamknąć ul. Grunwaldzką od Szosy Chełmińskiej do ul. Borowiackiej. Na tym odcinku będziemy wykonywać kanalizację deszczową, sanitarną. Zajmiemy się również układaniem gazociągu i wodociągu- mówi Tomasz Królak, kierownik budowy z ramienia firmy Skanska.  Po wykonaniu prac branżowych wykonawca rozpocznie w tym miejscu roboty drogowe.
 
I etap Trasy Średnicowej Północnej  obejmuje budowę dwóch jezdni, każda po dwa pasy ruchu z poszerzeniami na dodatkowe pasy ruchu w obrębie skrzyżowań. W ramach inwestycji  powstaną również chodniki i  ścieżki rowerowe. Zakres robót obejmuje także wykonanie kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia drogowego. W ramach zadania zostaną wybudowane również skrzyżowania Trasy Średnicowej z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów.
Budowa Trasy Średnicowej Północnej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Szosy Chełmińskiej uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. W myśl podpisanej 16 listopada 2010 r. umowy, wyniesie ono 50% kosztów projektu.

 
Tematy w artykule: kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.