mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W ciągu S3 powstanie najdłuższy tunel drogowy w Polsce

W ciągu S3 powstanie najdłuższy tunel drogowy w Polsce

Budowa drogi ekspresowej S3 z Legnicy do Lubawki zakłada, że w okolicach Wałbrzycha powstanie najdłuższy tunel drogowy w Polsce. Będzie miał długość 2,3 km pobiegnie przez pasmo Gór Wałbrzyskich.

W ciągu S3 powstanie najdłuższy tunel drogowy w Polsce
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg projekt i budowę drogi ekspresowej S3 z Legnicy do Lubawki. Projektowany odcinek będzie mieć 70 km długości i po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

W ramach inwestycji powstaną dwa tunele drogowe. Pierwszy będzie miał dokładnie 2290 m i wybudowany zostanie obok miejscowości Stare Bogaczowice. Drugi, znacznie krótszy (310 m), będzie przechodził przez sąsiedni Gostków. Tunele będą miały po dwie osobne komory dla każdego kierunku jazdy.

- W związku z tym, że budowa tunelu jest zadaniem trudnym, a w Polsce bardzo rzadko wykonywanym, GDDKiA postanowiła ogłosić przetarg na wyłonienie specjalisty w dziedzinie budowy tuneli, tzw. konsultanta, który będzie nadzorował zarówno przygotowanie projektu, jak i samą budowę tuneli. Przetarg na konsultanta zostanie ogłoszony w lipcu – powiedziała Gazecie Wyborczej Joanna Wąsiel, rzecznik GDDKiA.

Na opracowanie projektu wykonawca dostanie 11 miesięcy. Budowa trasy ma się rozpocząć w IV kwartale 2011 roku i zakończyć w drugiej połowie 2013 r.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Mito, Citroën DS3, Mini Cooper S

auto motor i sport 0000-00-00

Do niedawna Mini miało święty spokój i zero konkurencji. Pod koniec 2008 roku pojawiła się Alfa Mito, teraz doszedł Citroën DS3. Które z tych aut jest najlepsze nie tylko w graniu na emocjach?

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~markow 2010-06-27

Ciekawe, że tunel w pobliżu Wałbrzycha, a węzła dla 110-tys. miasta nie zaplanowano, za to będą dwa dla 20-tys. Kamiennej Góry. Brawo!

~smirnoff 2010-06-25

Nienawidzę takiego pieprzenia! Co to za durne konkurowanie ze sobą? Kraje, zakompleksione pryszcze, nie budują tuneli, żeby się popisać przed sobą, tylko dlatego, ponieważ mają takie, a nie inne warunki i wtedy, kiedy to się po prostu opłaca. W Polsce nie było dużo dróg takiej klasy w obszarach górzystych, to tuneli nie budowano. W Holandii też tuneli raczej się nie spotka, a jakoś nikt ich kraju za biedny nie uważa.

~Marek 2010-06-24

Austria, Szwajcaria... bogate kraje. W Słowenii też nie brakuje tuneli, nawet tuż za granica w Słowacji maja całkiem długie, nie sposób nie wspomnieć Madery, gdzie jest ich mnóstwo. A my będziemy mieli 2,3 km. To naprawdę olbrzymi sukces, jak na kraj, który uważa się za w miarę rozwinięty i 2010 r.

~ccc 2010-06-23

Może w Austrii, Szwajcarii czy we Włoszech należałoby zasięgnąć porady, to są jedni z najlepszych specjalistów od tunelów. Pozdrawiam !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.