Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W czerwcu DTŚ-ka dotrze do Zabrza

W czerwcu DTŚ-ka dotrze do Zabrza

Najwcześniej na początku czerwca będzie można jeździć nowym odcinkiem Drogowej Trasy Średnicowej w Zabrzu. Do Gliwic trasa DTŚ dotrze dopiero w 2014 roku.

W czerwcu DTŚ-ka dotrze do Zabrza
Obecnie Drogowa Trasa Średnicowa, łącząca śląską aglomerację zaczyna się w Katowicach i dociera do granicy Rudy Śląskiej i Zabrza.  Nowy 4,7-kilometrowy odcinek trasy w Zabrzu zostanie oddany do użytku nie wcześniej niż w czerwcu tego roku. Będzie to najdłuższy oddawany jednorazowo fragment trasy.  Po otwarciu tego odcinka DTŚ będzie się kończyła co prawda przy prowadzącej do centrum ul. de Gaulle'a, ale skorzystają też kierowcy wybierający się do południowej części Zabrza. Miasto jesienią wybudowało bowiem połączenie DTŚ z ulicą Makoszowską – czytamy w Gazecie Wyborczej Katowice.

Trwają prace nad dalszym odcinkiem trasy prowadzącej do Gliwic. Przygotowywane są dokumenty, i możliwe, ze budowa ruszy w przyszłym roku.  Budowa rozpocznie się od ul. de Gaulle'a do skrzyżowania z ul. Baildona w Gliwicach. Powstanie też wiadukt nad autostradą A1 i wjazd na nią. Ta część trasy będzie miała około 6 km. Cała DTŚ-ka, której budowa zaczęła się w 1979 roku, będzie gotowa w 2014 roku. Ma mieć wówczas 33 kilometry długości –informuje Gazeta Wyborcza Katowice.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą utrudnienia

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~Janamak 2011-03-04

Mam najlepsze możliwosci komunikacyjne w POLSCE !!! Bardzo blisko węzła Sośnica i wjazd na DTŚ a gorole spoza regionu zazdroszczą co widac z jadu spływajacego z paszcz nie rodowitych mieszkańców naszych ziem zagrabionych przez werbusów z kieleckiego i nie tylko. Po co siedzicie tu u nas , po co mącicie. Wyjeżdżajcie na wieś pod strzechy wszelkie Mnietki , Władki , (żaden Ślazak rodowity nie nosi takich imion )

~jumper 2011-03-03

kończy się budowa trasy średnicowej, kończy się restrukturyzacja górnictwa to teraz chcą autonomii . dokąd ten kraj zmierza ? może jeszcze zaczną podkładać bomby jak Baskowie lub IRA ? banda górników na emeryturach z chorymi ambicjami . ANI GROSZA WIĘCEJ Z BUDŻETU NA DTŚ !!!

jan.kot 2011-03-03

35 lat budowa 33 km drogi hmm daje to jakieś 900m z kawałkiem rocznie :D

~Adam 2011-03-03

"Cała DTŚ-ka, której budowa zaczęła się w 1979 roku, będzie gotowa w 2014 roku" - chyba szykuje się jakiś rekord, także w przeliczeniu na 1 km :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tysiące Polaków jeździ bez OC
Tysiące Polaków jeździ bez OC
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny donosi, ze blisko 110 tys. samochodów w Polsce nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC. Najwięcej takich samochodów możemy spotkać w zachodnich województwach naszego kraju.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj