mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W czerwcu przetarg na trasę z Wrocławia do Korzeńska

W czerwcu przetarg na trasę z Wrocławia do Korzeńska

Jeszcze w tym miesiącu ogłoszony zostanie przetarg na budowę drogi ekspresowej S5 z Wrocławia do Korzeńska. Ogłoszenie I etapu dwustopniowego przetargu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu planuje na koniec czerwca.

W czerwcu przetarg na trasę z Wrocławia do Korzeńska
Dolnośląski odcinek trasy S 5 będzie miał 50 km długości. Szacowany koszt inwestycji to około 2,5 mld zł. Początek budowy planuje się na początek 2014 roku, zakończenie na przełom 2016/2017 roku.

W ciągu drogi powstanie wiele obiektów inżynieryjnych, w tym 12 mostów, 35 wiaduktów, przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne i ekologiczne. W ramach budowy drogi ekspresowej S5 zaprojektowane zostało powiązanie z istniejącą siecią drogową poprzez węzeł „Żmigródek”(skrzyżowanie z DK nr 5), „Żmigród”(skrzyżowanie DW nr 339), „Krościna”(skrzyżowanie z DP nr 1350D), węzeł „Prusice”(skrzyżowanie z DP nr 1346D), „Trzebnica”(skrzyżowanie z DW nr 340), „Kryniczno”(skrzyżowanie z DK nr 5) oraz węzeł „Wrocław Północ”(połączenie z układem komunikacyjnym miasta). Na odcinku drogi ekspresowej S5 zlokalizowane będą dwie pary miejsc obsługi podróżnych: „Morzęcino Wschód - Zachód” oraz „Wisznia Mała Wschód - Zachód”.

Droga ekspresowa S5 zapewni powiązanie Dolnego Śląska z krajowym układem drogowym Wielkopolski i Polski północnej, a także – poprzez Autostradową Obwodnicę Wrocławia (AOW) i Wschodnią Obwodnicę Wrocławia - z południowym i zachodnim rejonem województwa dolnośląskiego i przejściami drogowymi na granicach z Czechami i Niemcami. Poprawią się również warunki przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego pomiędzy Rawiczem, Trzebnicą i Wrocławiem co umożliwi aktywizację terenów położonych wzdłuż trasy.

Budowa drogi S5 już trwa na terenie Wielkopolski, gdzie pomiędzy Korzeńskiem a Kaczkowem powstaje 30 kilometrowy odcinek trasy. Jego otwarcie planowane jest na wrzesień 2013.

Dzięki wprowadzonym przez rząd zmianom w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 możliwe będzie, jeszcze w tym roku, ogłoszenie około 50 postępowań przetargowych na drogi ekspresowe o długości ponad 700 km i wartości przekraczającej 35 mld złotych.
 
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.