mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W czerwcu przetarg na trasę z Wrocławia do Korzeńska

W czerwcu przetarg na trasę z Wrocławia do Korzeńska

Jeszcze w tym miesiącu ogłoszony zostanie przetarg na budowę drogi ekspresowej S5 z Wrocławia do Korzeńska. Ogłoszenie I etapu dwustopniowego przetargu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu planuje na koniec czerwca.

W czerwcu przetarg na trasę z Wrocławia do Korzeńska
Dolnośląski odcinek trasy S 5 będzie miał 50 km długości. Szacowany koszt inwestycji to około 2,5 mld zł. Początek budowy planuje się na początek 2014 roku, zakończenie na przełom 2016/2017 roku.

W ciągu drogi powstanie wiele obiektów inżynieryjnych, w tym 12 mostów, 35 wiaduktów, przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne i ekologiczne. W ramach budowy drogi ekspresowej S5 zaprojektowane zostało powiązanie z istniejącą siecią drogową poprzez węzeł „Żmigródek”(skrzyżowanie z DK nr 5), „Żmigród”(skrzyżowanie DW nr 339), „Krościna”(skrzyżowanie z DP nr 1350D), węzeł „Prusice”(skrzyżowanie z DP nr 1346D), „Trzebnica”(skrzyżowanie z DW nr 340), „Kryniczno”(skrzyżowanie z DK nr 5) oraz węzeł „Wrocław Północ”(połączenie z układem komunikacyjnym miasta). Na odcinku drogi ekspresowej S5 zlokalizowane będą dwie pary miejsc obsługi podróżnych: „Morzęcino Wschód - Zachód” oraz „Wisznia Mała Wschód - Zachód”.

Droga ekspresowa S5 zapewni powiązanie Dolnego Śląska z krajowym układem drogowym Wielkopolski i Polski północnej, a także – poprzez Autostradową Obwodnicę Wrocławia (AOW) i Wschodnią Obwodnicę Wrocławia - z południowym i zachodnim rejonem województwa dolnośląskiego i przejściami drogowymi na granicach z Czechami i Niemcami. Poprawią się również warunki przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego pomiędzy Rawiczem, Trzebnicą i Wrocławiem co umożliwi aktywizację terenów położonych wzdłuż trasy.

Budowa drogi S5 już trwa na terenie Wielkopolski, gdzie pomiędzy Korzeńskiem a Kaczkowem powstaje 30 kilometrowy odcinek trasy. Jego otwarcie planowane jest na wrzesień 2013.

Dzięki wprowadzonym przez rząd zmianom w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 możliwe będzie, jeszcze w tym roku, ogłoszenie około 50 postępowań przetargowych na drogi ekspresowe o długości ponad 700 km i wartości przekraczającej 35 mld złotych.
 
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.