mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W czerwcu remont ?piatki? z Wrocławia do Trzebnicy

W czerwcu remont ?piatki? z Wrocławia do Trzebnicy

GDDKiA podpisała umowę na remont drogi krajowej nr 5 z Wrocławia do Trzebnicy. Wartość projektu wynosi 61,8 mln zł brutto. Na wykonanie zadania Skanska ma 18 miesięcy.

W czerwcu remont ?piatki? z Wrocławia do Trzebnicy
„Prace ruszą na początku czerwca i zgodnie z umową powinny potrwać do grudnia przyszłego roku. Postaramy się jednak je przyśpieszyć, aby ograniczyć utrudnienia dla kierowców” - mówi Kazimierz Najbar, Menedżer Projektu Skanska.

W ramach tego projektu Skanska wyremontuje i przebuduje 12,5 km odcinek drogi. Umowa zakłada wykonanie nowych warstw nawierzchni oraz poszerzenie jezdni o obustronne umocnieniowe pobocza. Na wzniesieniach zbudowane zostaną pasy ruchu dla samochodów ciężarowych. Na całej trasie z Wrocławia do Trzebnicy powstaną chodniki i ścieżki rowerowe.

W ramach inwestycji wykonane zostaną też korekty istniejącego odwodnienia i nowe oznakowanie trasy oraz przebudujemy zatoki autobusowe. W ramach robót usunięte zostaną kolizje elektroenergetyczne, telekomunikacyjne, wodociągowe i gazowe.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~nornica 2009-07-04

Zrobią remont taki jak zawsze po 3 latach będą dziury i koleiny. Szkoda czasu i pieniędzi a przedewszystkim nerwów kierowców. Dalej bedzie sie jechało 50 km/h przez Widafke, Psiary, Krynizno, Ligotko, Wiśnie i inne dziury a lokalne władze będą sie podniecać chodnikiem rowerowym i ścieżką spacerową przy trasie międzynarodowej. Jak jeden z drugim chce sie inhalować i odpoczywać przy drodze o natężeniu ruchu 40.000 aut /dzień to gratuluje głupoty.

~KK 2009-06-01

Ciekawe kiedy przyjdą czasy, że najpierw buduje się nowe drogi, a potem remontuje stare, a nie odwrotnie..

~kierowca 2009-05-25

Pudrowanie trupa. Powinni zabrać się za budowę drogi ekspresowej. Półtoraroku horroru. Czy ktoś może poradzić jakiś alternatywny wjazd od strony Poznania ?

~ernesto 2009-05-25

no to zapowiada się małe piekiełko na wahadełkach...bylebym nie był zmuszony jeździć tą trasą przez czas remontu.......

~maras49 2009-05-25

od dawna było wiadomo, że Poznań i Wrocław więc dlaczego nic nie robiono z drogani je łącącymi - chociażby pośrednio np 25 tką do Konina z 8-ki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.