mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W drodze do bezpłatnych autostrad

W drodze do bezpłatnych autostrad

Ponad 30 tysięcy osób podpisało się pod apelem o bezpłatne odcinki autostrad A1 i A4 na terenie województwa śląskiego. Do walki o bezpłatne autostrady przyłączyli się przedstawiciele władz wszystkich szczebli w województwie śląskim.

W drodze do bezpłatnych autostrad
- Nie możemy pozwolić sobie na to, aby kwestie związane z ewentualnym bezpłatnym korzystaniem z autostrad w województwie śląskim pozostawić na etapie wyłącznie lobbingu. Dopóki piłka jest w grze, należy wspierać takie rozwiązanie, aby te niezbędne z punktu widzenia gospodarczego odcinki były po prostu bezpłatne. Dzisiaj pokażemy, że nasze stanowisko to nie tylko stanowisko polityczne, ale ma silną podbudowę merytoryczną - podkreślił marszałek Adam Matusiewicz.

W ubiegłym miesiącu Sejmik Województwa Śląskiego przyjął oświadczenie dotyczące możliwości bezpłatnego korzystania z odcinków autostrad na terenie aglomeracji. Radni stoją na stanowisku, że odcinkami tymi winny być: A1 - od Pyrzowic do Gorzyczek i A4 - od węzła Kleszczów do Brzęczkowic.

Apel i wspólne stanowisko dotyczące problemu odpłatności za odcinki autostrad A1 i A4 ma trafić ostatecznie na biurko ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~nlknnl/ 2011-05-23

precz z płatnymi oddaj moje podatki w paliwie

~obser2 2011-04-23

chłopie ty to tak na dobrą sprawe klupni się w głowe jak ją masz nic dodac nic ując ty jesteś poprostu ................................. o tak

Aldik 2011-04-22

Jotgie - korek jest sporadycznie w godzinach szczytu jeżeli w ogóle to w okolicach zjazdy z A4 w strone Sosnowca Warszawy. Potrafić być spory ruch ale można jechac do przodu nawet i 120, gdzie chcąc pokonać ten sam odcinek (np Katowice-Gliwice) przez centra jedziesz 30 albo stoisz co chwile na światłach. Narazie jest bezpłatnie i tak musi byc bo miasta staną jak lokalnie zacznie się jeździć przez nie...aut jest coraz więcej.. Pomine juz chyba jasne, ze kpiną są płatne autostrady w kraju w którym już nie jeden podatek jest w paliwie i przecież te autostrady są budowane z naszej kasy - ktoś powie UNI, ale przecież też dajemy skłądkę do wspólnej kasy...

~Jotgie 2011-04-20

Cel szczytny, aczkolwiek dla innych (z poza Śląska) użytkowników autostrady - niekorzystny. Ostanio kilka razy jechałem A4 przez Śląsk - tragedia! Duży ruch a raz nawet trafiłem na korek. Gdy będą wybudowane wszystkie odcinki A1 i A4 to gdy będą bezpłatne się po prostu zakorkują! ...już widzę burzę pod moim komentarzem, ale przecież... mam rację!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.