mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W grudniu nowe przejście graniczne z Rosją

W grudniu nowe przejście graniczne z Rosją

Jeszcze w tym roku zostanie otwarte nowe polsko-rosyjskie przejście graniczne Grzechotki – Mamonowo II. Na przejściu będzie się odbywał ruch samochodów osobowych, autobusów i samochodów ciężarowych bez odpraw weterynaryjnych i fitosanitarnych. W ciągu roku służby graniczne będą mogły odprawić ponad 1,8 mln samochodów osobowych i około 300 tys. ciężarowych.

W grudniu nowe przejście graniczne z Rosją
Otwarcie przejścia drogowego na granicy z Obwodem Kaliningradzkim odbędzie się 7 grudnia 2010 roku.  Przejście w Grzechotkach (województwo warmińsko-mazurskie) jest największym i najnowocześniejszym przejściem drogowym na granicy z Rosją.   Inwestycja uruchomienia nowego przejścia granicznego została sfinansowana ze środków krajowych z budżetu państwa oraz ze środków międzynarodowych pochodzących z Funduszu Phare. Całkowita wartość inwestycji do dnia 26 listopada br. wyniosła 127,7 mln zł, w tym z Funduszu Phare 13 mln 422 tys. euro, czyli  ok. 53 mln 687 tys. zł.  Polskie przejście graniczne w Grzechotkach zajmuje 30,3 hektarów powierzchni.  

W ciągu doby na tym przejściu granicznym będzie można odprawić nawet 5 tysięcy samochodów osobowych, 300 autobusów i 800 ciężarowych.  Przejście graniczne w Grzechotkach będzie też przystosowane do przewozu odpadów (np. pozostałości z produkcji, produktów przeterminowanych).

Służby graniczne przewidują, że drogowe przejście graniczne w Grzechotkach powinno odciążyć ruch komunikacyjny na pozostałych polskich przejściach granicznych z Federacją Rosyjską. Dotychczas granicę polsko-rosyjską można przekraczać m.in. w Bezledach (przejście drogowe), w Gołdapi (przejście drogowe), w Gronowie (przejście drogowe), w Braniewie (przejście kolejowe), w Skandawie (przejście kolejowe) oraz w Elblągu i we Fromborku (przejścia morskie).   

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando