mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W lipcu na budowie mostu w Toruniu

W lipcu na budowie mostu w Toruniu

Na placu Daszyńskiego rosną kolejne podpory estakady Żółkiewskiego, na podporach prawobrzeżnych estakad przybywa stalowych elementów konstrukcji, a po obu stronach rzeki powstają nowe drogi i ścieżki rowerowe.

W lipcu na budowie mostu w Toruniu
W pierwszej połowie lipca w ciągu ul. Otłoczyńskiej trwały prace przy wykonywaniu ścieżki rowerowej i chodników, a przy ul. Dwernickiego wykonywano nowe wjazdy do posesji. Podobne prace prowadzono na prawym brzegu rzeki. W ciągu ul. Wschodniej ułożono chodnik i krawężnik kamienny. Ponadto drogowcy rozpoczęli profilowanie i zagęszczanie podłoża pod torowisko tramwajowe przy pl. Daszyńskiego w ciągu ul. Szosa Lubicka. Równolegle do prac drogowych kontynuowano prace związane z infrastrukturą podziemną.

Przy estakadzie Żółkiewskiego wykonano pierwsze pale wiercone na szóstej podporze i rozszalowano zabetonowaną wcześniej część płyty pomostowej pomiędzy trzecią i czwartą podporą. Pozwoliło to wykonawcy na demontaż elementów podtrzymujących do tej pory stalową konstrukcję estakady. Operacja ta wymagała wprowadzenia czasowej, krótkotrwałej zmiany w organizacji ruchu w okolicy skrzyżowania ulic: Szosy Lubickiej i Żółkiewskiego.

Na podporach prawobrzeżnych estakad budowniczowie spawali styki stalowej konstrukcji i betonowali ciosy podłożyskowe na filarach, na których w następnej kolejności będą montowane stalowe elementy.

Tymczasem na wyspie w nurcie rzeki trwały prace przy centralnej podporze mostu. Rozpoczęto szalowanie, zbrojenie i betonowanie następnych fragmentów tego obiektu. W pracach pomagał wysoki na kilkadziesiąt metrów żuraw wieżowy, który stanął na wyspie już na początku miesiąca. Gołym okiem widać również postępy prac przy podporach brzegowych po obu stronach Wisły.

W pierwszej połowie lipca przy budowie mostu zużyto 880 m3 betonu i 45 ton stali zbrojeniowej. Na budowie pracowało w sumie około 321 osób mając do dyspozycji 156 sztuk ciężkiego sprzętu budowlanego.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Sprzedaż aut po 6 miesiącach 2012 r.

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.