Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W lipcu na budowie mostu w Toruniu

W lipcu na budowie mostu w Toruniu

Na placu Daszyńskiego rosną kolejne podpory estakady Żółkiewskiego, na podporach prawobrzeżnych estakad przybywa stalowych elementów konstrukcji, a po obu stronach rzeki powstają nowe drogi i ścieżki rowerowe.

W lipcu na budowie mostu w Toruniu
W pierwszej połowie lipca w ciągu ul. Otłoczyńskiej trwały prace przy wykonywaniu ścieżki rowerowej i chodników, a przy ul. Dwernickiego wykonywano nowe wjazdy do posesji. Podobne prace prowadzono na prawym brzegu rzeki. W ciągu ul. Wschodniej ułożono chodnik i krawężnik kamienny. Ponadto drogowcy rozpoczęli profilowanie i zagęszczanie podłoża pod torowisko tramwajowe przy pl. Daszyńskiego w ciągu ul. Szosa Lubicka. Równolegle do prac drogowych kontynuowano prace związane z infrastrukturą podziemną.

Przy estakadzie Żółkiewskiego wykonano pierwsze pale wiercone na szóstej podporze i rozszalowano zabetonowaną wcześniej część płyty pomostowej pomiędzy trzecią i czwartą podporą. Pozwoliło to wykonawcy na demontaż elementów podtrzymujących do tej pory stalową konstrukcję estakady. Operacja ta wymagała wprowadzenia czasowej, krótkotrwałej zmiany w organizacji ruchu w okolicy skrzyżowania ulic: Szosy Lubickiej i Żółkiewskiego.

Na podporach prawobrzeżnych estakad budowniczowie spawali styki stalowej konstrukcji i betonowali ciosy podłożyskowe na filarach, na których w następnej kolejności będą montowane stalowe elementy.

Tymczasem na wyspie w nurcie rzeki trwały prace przy centralnej podporze mostu. Rozpoczęto szalowanie, zbrojenie i betonowanie następnych fragmentów tego obiektu. W pracach pomagał wysoki na kilkadziesiąt metrów żuraw wieżowy, który stanął na wyspie już na początku miesiąca. Gołym okiem widać również postępy prac przy podporach brzegowych po obu stronach Wisły.

W pierwszej połowie lipca przy budowie mostu zużyto 880 m3 betonu i 45 ton stali zbrojeniowej. Na budowie pracowało w sumie około 321 osób mając do dyspozycji 156 sztuk ciężkiego sprzętu budowlanego.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – polskie ceny
Skoda Kodiaq – polskie ceny
Podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu czeski producent zaprezentował produkcyjną wersję modelu Kodiaq. Przy okazji importer opublikował polskie ceny siedmiomiejscowego SUV-a, który z pewnością będzie przyszłorocznym hitem.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj