mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W lipcu rozpoczną przebudowę DW 776

W lipcu rozpoczną przebudowę DW 776

89 milionów złotych kosztować będzie modernizacja drogi wojewódzkiej nr 776 Busko Zdrój – Kazimierza Wielka. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął właśnie przetarg na tę inwestycję. Budowa powinna ruszyć w lipcu.

W lipcu rozpoczną przebudowę DW 776
Inwestycja przygotowywana była od dawna, ale nie mogła ruszyć ze względu na uchyloną decyzję środowiskową i konieczność ponownego przygotowania przez inwestora - Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich – raportu oddziaływania na środowisko.
 
- To rzeczywiście pechowa inwestycja – przyznaje marszałek Adam Jarubas. -  Cała przygotowawcza procedura bardzo się wydłużała. Świętokrzyski Zarząd  Dróg Wojewódzkich miał już decyzję środowiskową, która została unieważniona. Od nowa trzeba było przygotować raport oddziaływania na środowisko i ponownie uzyskać decyzję środowiskową. To wszystko powodowało opóźnienia, ale też bez tych wszystkich uzgodnień nie mogliśmy uzyskać pozwolenia na budowę. Ale teraz wszystko zmierza ku szczęśliwemu finałowi - podkreśla marszałek.

W miniony poniedziałek Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg na modernizację drogi nr 776. Z 11 ofert które wpłynęły, wybrana została oferta firmy Budostal 5 z Krakowa. Przedsiębiorstwo zaproponowało modernizację drogi Busko Zdrój – Kazimierza Wielka za kwotę 89 milionów złotych. Jeśli nie będzie żadnych odwołań, jeszcze w czerwcu zostanie podpisana umowa z wykonawcą, a w lipcu ruszą prace. W tym roku wykonawca będzie miał do „przerobienia” na tej drodze 30 milionów złotych.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.