mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W lipcu rozpoczną przebudowę DW 776

W lipcu rozpoczną przebudowę DW 776

89 milionów złotych kosztować będzie modernizacja drogi wojewódzkiej nr 776 Busko Zdrój – Kazimierza Wielka. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął właśnie przetarg na tę inwestycję. Budowa powinna ruszyć w lipcu.

W lipcu rozpoczną przebudowę DW 776
Inwestycja przygotowywana była od dawna, ale nie mogła ruszyć ze względu na uchyloną decyzję środowiskową i konieczność ponownego przygotowania przez inwestora - Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich – raportu oddziaływania na środowisko.
 
- To rzeczywiście pechowa inwestycja – przyznaje marszałek Adam Jarubas. -  Cała przygotowawcza procedura bardzo się wydłużała. Świętokrzyski Zarząd  Dróg Wojewódzkich miał już decyzję środowiskową, która została unieważniona. Od nowa trzeba było przygotować raport oddziaływania na środowisko i ponownie uzyskać decyzję środowiskową. To wszystko powodowało opóźnienia, ale też bez tych wszystkich uzgodnień nie mogliśmy uzyskać pozwolenia na budowę. Ale teraz wszystko zmierza ku szczęśliwemu finałowi - podkreśla marszałek.

W miniony poniedziałek Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg na modernizację drogi nr 776. Z 11 ofert które wpłynęły, wybrana została oferta firmy Budostal 5 z Krakowa. Przedsiębiorstwo zaproponowało modernizację drogi Busko Zdrój – Kazimierza Wielka za kwotę 89 milionów złotych. Jeśli nie będzie żadnych odwołań, jeszcze w czerwcu zostanie podpisana umowa z wykonawcą, a w lipcu ruszą prace. W tym roku wykonawca będzie miał do „przerobienia” na tej drodze 30 milionów złotych.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.