mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W lutym przebudowa na Mogilskiej w Krakowie

W lutym przebudowa na Mogilskiej w Krakowie

Trwają przygotowania do przebudowy torowiska pomiędzy rondem Mogilskim a Placem Centralnym w Krakowie. Jest to jedna z dwóch tras prowadzących z centrum do Nowej Huty. Od 1 lutego będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu.

W lutym przebudowa na Mogilskiej w Krakowie
Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych w woj. małopolskim (1 luty) torowisko na ul. Mogilskiej zostanie wyłączone na odcinku pomiędzy rondami Mogilskim, a Czyżyńskim. W tym samym dniu zacznie funkcjonować komunikacja zastępcza.
W najbliższych miesiącach prace koncentrowały się będą na odcinku rondo Mogilskie - pętla Wieczysta, na którym to odcinku do dyspozycji kierowców będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaleca, by kierowcy wybierali trasę alternatywną: ul. Brodowicza, Bora-Komorowskiego, Stella-Sawickiego, al. Jana Pawła II.

Wykonawca inwestycji jest firma Budimex. KOszt całej inwestycji to ponad 116 mln zł, w tym dofinansowanie z UE wynosi blisko 68,7 mln zł.


Wykonawca inwestycji - firma Budimex - ma przebudować torowisko tramwajowe (około 6,5 km) oraz dostosować je do wymogów szybkiego tramwaju, w tym włączyć do specjalnego systemu sterowania ruchem. Przy okazji zmodernizowane będą jezdnie ulic oraz skrzyżowań. Koszt inwestycji to 116,4 mln zł. Jest ona dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w kwocie 68,68 mln zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando