Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W lutym przebudowa na Mogilskiej w Krakowie

W lutym przebudowa na Mogilskiej w Krakowie

Trwają przygotowania do przebudowy torowiska pomiędzy rondem Mogilskim a Placem Centralnym w Krakowie. Jest to jedna z dwóch tras prowadzących z centrum do Nowej Huty. Od 1 lutego będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu.

W lutym przebudowa na Mogilskiej w Krakowie
Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych w woj. małopolskim (1 luty) torowisko na ul. Mogilskiej zostanie wyłączone na odcinku pomiędzy rondami Mogilskim, a Czyżyńskim. W tym samym dniu zacznie funkcjonować komunikacja zastępcza.
W najbliższych miesiącach prace koncentrowały się będą na odcinku rondo Mogilskie - pętla Wieczysta, na którym to odcinku do dyspozycji kierowców będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaleca, by kierowcy wybierali trasę alternatywną: ul. Brodowicza, Bora-Komorowskiego, Stella-Sawickiego, al. Jana Pawła II.

Wykonawca inwestycji jest firma Budimex. KOszt całej inwestycji to ponad 116 mln zł, w tym dofinansowanie z UE wynosi blisko 68,7 mln zł.


Wykonawca inwestycji - firma Budimex - ma przebudować torowisko tramwajowe (około 6,5 km) oraz dostosować je do wymogów szybkiego tramwaju, w tym włączyć do specjalnego systemu sterowania ruchem. Przy okazji zmodernizowane będą jezdnie ulic oraz skrzyżowań. Koszt inwestycji to 116,4 mln zł. Jest ona dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w kwocie 68,68 mln zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.