mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W maju ruszą kolejne prace przy S11 - obwodnicy Poznania

W maju ruszą kolejne prace przy S11 - obwodnicy Poznania

Podpisano umowę na budowę kolejnego odcinka Zachodniej Obwodnicy miasta Poznania w ciągu drogi ekspresowej S11. Prace na odcinku Złotkowo – Rokietnica rozpoczną się już w maju i zakończą w 2012 roku.  Budowa tej 7,7 kilometrowej części obwodnicy ma kosztować ok. 230 mln zł. Prace budowlane spowodują wiele utrudnień na lokalnych drogach.

W maju ruszą kolejne prace przy S11 - obwodnicy Poznania
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu podpisała umowę z Konsorcjum firm COLAS Polska Sp z o.o. oraz STRABAG Sp z o.o. na budowę Zachodniej Obwodnicy miasta Poznania odc. Złotkowo - Rokietnica etap IIa długości 7,7 km w ciągu drogi ekspresowej S11.

Zakres inwestycji obejmuje między innymi budowę drogi ekspresowej (2 jezdnie po dwa pasy ruchu + pasy awaryjne), 2 węzłów ("Złotkowo" na przecięciu obwodnicy z drogą krajową nr 11, "Rokietnica" na przecięciu obwodnicy z drogą gminną "Trakt Napoleoński"). Wykonawca wybuduje także 12 wiaduktów, w tym obiekt, który będzie przebiegać nad Doliną Samicy - obszar chroniony Natura 2000.

Przypomnijmy, jeszcze w lipcu 2009 roku rozpoczęło budowę 14 km zachodniej części poznańskiego ringu. W tym przypadku prace wyniosą prawie 469 mln zł. Odcinek nowej trasy S11 na odcinku Złotkowo – autostrada A2 (Głuchowo) powstanie w niespełna dwa lata.

Obwodnica Zachodnia miasta Poznania strona północna w ciągu drogi krajowej S-11 ma na celu wyprowadzić ruch tranzytowy północ-południe z Poznania. Poprzez połączenie z autostradą A-2 oraz z  S-5 zachodnia obwodnica m. Poznania (strona południowa), przedmiotowa trasa stanie się ważnym szlakiem komunikacyjnym na mapie Polski. Obecnie ruch tranzytowy północ-południe odbywa się w całości przez miasto Poznań, przez tereny o intensywnej zabudowie. Budowa drogi  pozwoli skrócić czas przejazdu przez Poznań oraz w znacznej mierze przyczyni się do poprawy jakości środowiska (hałas, emisje zanieczyszczeń do powietrza) w okolicach dróg tranzytowych wewnątrz aglomeracji poznańskiej.

 Ponadto jesienią 2009 roku rozpoczęto prace przy budowie wschodniego obejścia Poznania - drogi ekspresowej S5 z Poznania do Gniezna. W sumie budowa ponad 35 km trasy ekspresowej S5 oraz przebudowa do standardu drogi dwujezdniowej istniejącego już około 5 km odcinka pod Gnieznem wyniesie ponad 1 mld zł.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~Jotgie 2010-04-19

Tutaj czytelniejsza mapka [[poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,7788094,Mozna_budowac_kolejny_odcinek_obwodnicy.html]] Jednak trzeba tu dodać, że bez 5-kilometrowego odcinka Rokietnica - Swadzim cała ta obwodnica nie ma sensu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.