mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W maju wykonawca S17

W maju wykonawca S17

W maju powinniśmy poznać wykonawców drogi ekspresowej S17 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do Kurowa. GDDKiA wysłała właśnie zaproszenia do wybranych firm do wzięcia udziału w postępowaniu przetargowym.

W maju wykonawca S17
Do składania ofert na wybudowanie ponad 33 km drogi ekspresowej S17 pomiędzy granicą województw mazowieckiego i lubelskiego oraz węzłem Kurów Zachód zaproszono firmy, które spełniły warunki udziału w postępowaniu przetargowym. Na odcinek od granicy województw do węzła Skrudki zaproszenia trafią do 14 wykonawców, a na odcinek pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód do 13 wykonawców.

Budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S17 od granicy województw do węzła Kurów Zachód podzielono na dwa zadania. Pierwsze obejmuje odcinek o długości 20,2 km od granicy województw do węzła Skrudki, na którym powstaną trzy węzły drogowe: Ryki Północ, Ryki Południe oraz Skrudki. Przebudowane zostanie ponadto skrzyżowanie DK17 z DK48 w Moszczance, powstanie też 21 obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej, a osiem nad nią, dwa miejsca obsługi podróżnych i obwód utrzymania drogi ekspresowej.
Drugi odcinek pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód ma ok. 13,2 km długości. W ramach inwestycji powstanie węzeł Żyrzyn, a także 15 obiektów w ciągu drogi ekspresowej i sześć nad nią.

Realizacja drogi ekspresowej S17 będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj, co oznacza, iż przyszły wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej, a następnie wybuduję trasę. Przed oddaniem do ruchu opracuje dokumentację  powykonawczą oraz uzyska decyzji dopuszczenia do użytkowania drogi. Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonowej.

Budowa ma być zrealizowana w terminie nie dłuższym niż 37 miesięcy od daty zawarcia umowy (do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Wykonawca może zaproponować skrócenie terminu o trzy miesiące, co będzie brane przy ocenie oferty podobnie jak wydłużenie gwarancji z pięciu do dziesięciu lat.


Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.