mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W nowym roku ruszą prace przy obwodnicy Skawiny

W nowym roku ruszą prace przy obwodnicy Skawiny

Niebawem ruszą prace przy budowie obwodnicy Skawiny. Zarząd Województwa Małopolskiego zadecydował o sfinansowaniu budowy obwodnicy.

W nowym roku ruszą prace przy obwodnicy Skawiny
Projektowana obwodnica Skawiny wiąże drogę wojewódzką nr 953 i zachodni kraniec drogi krajowej 44 (ul. Piłsudskiego) ze wschodnim, wybudowanym już wylotem tej drogi ze Skawiny (ul. Krakowska) w kierunku  Krakowa i autostrady A4. Nowa trasa spełni rolę obwodnicy, która będzie omijać szczególnie krytyczny odcinek tej drogi przebiegający przez ścisłe centrum Skawiny, dalej zwężenie drogi i most na rzece Skawince, zabudowę przy ul. Hallerów, a także przejazd kolejowy i zabudowę podmiejską w rejonie Rzozowa.

Cała trasa została podzielona na 6 odcinków. Odcinek I, który będzie stanowił początek obwodnicy jest już gotowy i oddany do eksploatacji.

Etap I budowy obwodnicy, który dzięki decyzji władz Małopolski sfinansowany zostanie ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego obejmuje budowę odcinków II i III.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~husqi 2012-12-19

A na etap 4 i 5 przyjdzie poczekać następne ładnych parę latek.Tak wyglada jak by nie tylko Kraków , ale i G.D.D.K i A. miała w d... to biedne i zaniedbane miasto .Czemu nie da się wybudować całej drogi, tylko czaić z odcinkami do nikąd..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.