mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W obronie S 17

W obronie S 17

Niepokój wywołała propozycja dokonania zmian w „Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 - 2015”. Konsekwencją takich działań byłoby istotne odsunięcie w czasie terminu modernizacji drogi krajowej S-17 łączącej Warszawę z Lublinem oraz dalej ze wschodnią granicą Polski i Unii Europejskiej. Inwestycja ta ma charakter priorytetowy i jest finansowana z unijnego Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”, natomiast brak realizacji tego zadania spowoduje utratę środków unijnych.

W obronie S 17

Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego w Lublinie wydała negatywną opinię dotyczącą skierowanego do konsultacji społecznych projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 - 2015. W ten sposób WKDS krytycznie odniosła się do planu przesunięcia realizacji kolejnych etapów budowy drogi S-17, w szczególności kluczowego odcinka Kurów - Lublin (węzeł Witosa) na listę inwestycji, których realizacja może zostać rozpoczęta do roku 2013.

- Sprawna i terminowa modernizacja drogi krajowej S-17 ma bardzo duże znaczenie na poziomie krajowym oraz regionalnym. Jest to podstawowy korytarz transportowy łączący Polskę centralną i północną z Polską południowo-wschodnią i Ukrainą, co ma wymiar tak gospodarczy, jak i społeczny. Podejmując decyzję
dotyczącą drogi S-17 należy ponadto brać pod uwagę szereg unijnych projektów o znaczeniu wojewódzkim, powiatowym i gminnym, których realizacja jest ściśle sprzęgnięta z dotychczasowymi planami rządowymi. Chodzi tu przede wszystkim o budowę Portu Lotniczego Lublin w Świdniku i dojazdów do obwodnic w kilku miastach i miejscowościach województwa lubelskiego, powodzenie realizacji lokalnych strategii rozwoju gospodarczego, a także stworzenie niezbędnych powiązań komunikacyjnych na czas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 – argumentują władze województwa lubelskiego w liście skierowanym do ministra transportu.

Ponadto akcję w obronie S17 prowadzi Rada Przedsiębiorczości Lubelszczyzny. Elementem tej akcji był list w obronie S17 wystosowany do premiera Donalda Tuska i ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Billboardy "17. nie odcinaj Lubelszczyzny od Warszawy" zamieszczane na ulicach to druga część akcji.


Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~kolo 2011-01-08

nie jestem frajerem, nie głosowałem na platfusów...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.