mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W obronie S 17

W obronie S 17

Niepokój wywołała propozycja dokonania zmian w „Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 - 2015”. Konsekwencją takich działań byłoby istotne odsunięcie w czasie terminu modernizacji drogi krajowej S-17 łączącej Warszawę z Lublinem oraz dalej ze wschodnią granicą Polski i Unii Europejskiej. Inwestycja ta ma charakter priorytetowy i jest finansowana z unijnego Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”, natomiast brak realizacji tego zadania spowoduje utratę środków unijnych.

W obronie S 17

Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego w Lublinie wydała negatywną opinię dotyczącą skierowanego do konsultacji społecznych projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 - 2015. W ten sposób WKDS krytycznie odniosła się do planu przesunięcia realizacji kolejnych etapów budowy drogi S-17, w szczególności kluczowego odcinka Kurów - Lublin (węzeł Witosa) na listę inwestycji, których realizacja może zostać rozpoczęta do roku 2013.

- Sprawna i terminowa modernizacja drogi krajowej S-17 ma bardzo duże znaczenie na poziomie krajowym oraz regionalnym. Jest to podstawowy korytarz transportowy łączący Polskę centralną i północną z Polską południowo-wschodnią i Ukrainą, co ma wymiar tak gospodarczy, jak i społeczny. Podejmując decyzję
dotyczącą drogi S-17 należy ponadto brać pod uwagę szereg unijnych projektów o znaczeniu wojewódzkim, powiatowym i gminnym, których realizacja jest ściśle sprzęgnięta z dotychczasowymi planami rządowymi. Chodzi tu przede wszystkim o budowę Portu Lotniczego Lublin w Świdniku i dojazdów do obwodnic w kilku miastach i miejscowościach województwa lubelskiego, powodzenie realizacji lokalnych strategii rozwoju gospodarczego, a także stworzenie niezbędnych powiązań komunikacyjnych na czas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 – argumentują władze województwa lubelskiego w liście skierowanym do ministra transportu.

Ponadto akcję w obronie S17 prowadzi Rada Przedsiębiorczości Lubelszczyzny. Elementem tej akcji był list w obronie S17 wystosowany do premiera Donalda Tuska i ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Billboardy "17. nie odcinaj Lubelszczyzny od Warszawy" zamieszczane na ulicach to druga część akcji.


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~kolo 2011-01-08

nie jestem frajerem, nie głosowałem na platfusów...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.