mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W oczekiwaniu na A4

W oczekiwaniu na A4

Oczekiwane przez kierowców otwarcie odcinka autostrady A4 prowadzącej do granicy z Niemcami może nastąpić w piątek 14 sierpnia. Ukończony został odcinek autostrady A4 od Krzyżowej do Zgorzelca.

W oczekiwaniu na A4
„Dokumenty inspektorów budowlanych trafiły w poprzednim tygodniu do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Czekamy na wydanie pozwolenia na użytkowanie drogi - mówi Joanna Wąsiel z dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nadzór ma 28 dni na wydanie takiej decyzji.

- Przygotowania dokumentacji tej inwestycji trwały trzy lata, nie da się sprawdzić w jeden dzień kilkudziesięciu segregatorów dokumentów - tłumaczy Wąsiel.

W ubiegły czwartek inspektorzy kontrolowali odcinek A, od granicy do Wykrotów, gdzie autostrada przecina ciąg drogi krajowej nr 4. Odcinek B, od Wykrotów do Krzyżowej, Inspektorat Budowlany kontroluje w tym tygodniu.

- Nasze prace przebiegają sprawnie, ale jest ich dużo i trzeba się uzbroić w cierpliwość - tłumaczy Barbara Skulpecka, dyrektor WINB. - Weryfikujemy dokumenty niezbędne przy kontroli. Na razie większych zastrzeżeń nie mamy, ale trzeba wziąć pod uwagę, że musimy skontrolować każdy obiekt na autostradzie, urządzenia odwadniające, przejścia dla zwierząt, mosty, wiadukty itp. Spieszymy się, ale musimy zrobić to dokładnie, bo odpowiadamy również za bezpieczeństwo na drodze - wyjaśnia.

Na odcinku B w ubiegłym tygodniu trwały jeszcze drobne prace kosmetyczne, robotnicy usuwali pozostałości po robotach budowlanych i kończyli montaż elementów bezpieczeństwa ruchu, takich jak bariery oddzielające jezdnie.  - Wykonawca mógł kontynuować prace zasadnicze, zgodnie z kontraktem, do 10 sierpnia - mówi Joanna Wąsiel.  - Jeżeli wszystko pójdzie sprawnie, to może wydamy decyzję w tym tygodniu - mówi dyrektor Skulpecka. - Prosimy kierowców o cierpliwość - dodaje Joanna Wąsiel. - Najważniejsze, żeby autostrada była bezpieczna, a decyzja użytkowania daje kierowcom taką gwarancję. Od chwili otrzymania decyzji WINB, potrzebujemy minimum 24 godziny, aby otworzyć autostradę - zapewnia Joanna Wąsiel.

Autostrada będzie bezpłatna co najmniej do 2011 r. Gdy będzie już gotowa, a w miejscach obsługi podróżnych zostaną wybudowane stacje paliw, hotele itp., nastąpi wybór zarządcy. On będzie pobierał opłaty.

Na otwarcie drogi gotowa jest także policja. Powstała już sekcja, która będzie kontrolować nowy odcinek. Skład dolnośląskiej policji autostradowej powiększy się o dziewiętnastu funkcjonariuszy, do około 60. Policjanci pracujący na autostradzie mają do dyspozycji najszybsze samochody i motocykle w całej policji.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Tak się buduje drogi!

auto motor i sport 0000-00-00

Audi A4 Allroad – wszechstronne

auto motor i sport 0000-00-00

Zapatrzone w A6. Nie najszybsze, nie najelegantsze, ale zdecydowanie najbardziej uniwersalne. Oto pierwsze Audi A4 Allroad. Raport z jazdy.

Komentuj:

~marek 2009-08-22

Jechałem nowym odcinkiem A4 i droga O.K,ale oznaczenia fatalne.Od kier.Krzyżowa żadnych i kierowcy z Niemiec zjeżdżali na stary odcinek do Zgorzelca.Dopiero po przejechaniu kilku kilometrów autostradą do Olszyny pojawia się napis Zgorzelec i Olszyna,trzeba jechać A18 przez klika km.,aby zjechać na A4. Pozdrawiam.

~jestem stąd 2009-08-21

nareszcie mamy autostrade do granicy!!!!!!!!!!!!!!! nie wiem czy sie cieszyć, czy płakać ze aż tyle nam to zajeło, jedna z najważniejszych dróg w naszym kraju musiała aż tyle czekać

~ziomak 2009-08-18

dokładnie niech w koncu zorbia A 18 poludniową jezdnię bo tam już trawa rośnie;/

~daro 2009-08-16

a4 z granicy i do granicy juz otwarta w piatek zostala otwarta super sprawa

~Viat 2009-08-15

A18-Prztarg w toku! A2 do Granicy-W budowie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.