mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W tym roku utrudniony dojazd nad morze

W tym roku utrudniony dojazd nad morze

Ruszyły roboty drogowe na drodze wojewódzkiej 163 między Wałczem a Czaplinkiem, będącej alternatywą dla krajowej "11". Ruch wahadłowy na odcinku 28 kilometrów utrudni dojazd w sezonie wakacyjnym nad morze.

W tym roku utrudniony dojazd nad morze
To najdłuższy aktualnie przebudowywany odcinek zachodniopomorskich dróg wojewódzkich. Roboty drogowe na dwóch modernizowanych odcinkach powinny zostać zakończone do końca września tego roku. To ważna informacja dla turystów, którzy wybierają się nad morze, gdyż droga wojewódzka nr 163 prowadząca z Kołobrzegu do Wałcza stanowi alternatywne połączenie dla drogi krajowej nr 11. W tym sezonie, w szczycie robót, zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu, na modernizowanym odcinku ustawionych zostanie nawet kilkanaście wahadeł, co znacząco wydłuży czas przejazdu.

Po zakończeniu inwestycji cały odcinek między Czaplinkiem a Wałczem będzie zmodernizowany. Koszt robót budowlanych obejmujących dwa aktualnie realizowane zadania szacuje się łącznie na 37,2 mln. zł.

Przebudowa 18-kilometrowego odcinka między Machlinami i Glinkami, jest realizowana przez firmę COLAS Polska z Palędzia. Między Machlinami i Glinkami przebudowany zostanie odcinek szlakowy i przejścia przez Kosin, Rudki i Golce. W miejscowościach tych przewiduje się przebudowę chodników, istniejących skrzyżowań i zjazdów oraz zatok autobusowych. W Golcach zaplanowano budowę nowej kanalizacji deszczowej. Zadanie obejmuje również przebudowę dwóch obiektów mostowych na rzece Dobrzycy. Roboty budowlane mają tu kosztować 23,8 mln zł.Natomiast 10-kilometrowy odcinek miedzy Czaplinkiem a Machlinami realizuje firma Skanska. Prace przewidują wycinki drzew, roboty rozbiórkowe, ziemne i nawierzchniowe. Przebudowany zostanie odcinek szlakowy i przejazdy przez miejscowości Piekary, Broczyno, Miłkowo i Machliny. W Broczynie i Machlinach powstanie nowa kanalizacja deszczowa.

Dodajmy, że na początku lipca minionego roku zakończył się pierwszy etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 163. Była to modernizacja 6,5-kilometrowego odcinka między Glinkami i Wałczem. Koszt zakończonej inwestycji to blisko 12,6 mln zł. z czego dofinansowanie unijne wyniosło 12 mln zł.

ZZDW będzie zalecało, by kierowy jadący w kierunku Połczyna Zdroju i Kołobrzegu, korzystali z objazdu przez Mirosławiec drogą krajową nr 10 i wojewódzką nr 177.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Jotgie 2015-04-21

11-tką do Szczecinka => Połczyn Zdrój, w którym z powrotem wjeżdża się na tę drogę już poza granicą tych remontów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.