mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > W wakacje ruszy A2 do Świecka

W wakacje ruszy A2 do Świecka

W wakacje rozpocznie się budowa pierwszego z siedmiu odcinków autostrady A2 wiodącej do granicy z Niemcami w Świecku.

W wakacje ruszy A2 do Świecka
Autostrada Wielkopolska SA może już rozpocząć inwestycję; wojewoda lubuski Helena Hatka podpisała w poniedziałek (15 czerwca) pozwolenie na budowę w tym regionie pierwszego odcinka płatnej autostrady. Decyzja wojewody ma rygor natychmiastowej wykonalności. Chodzi o fragment A2 między Jordanowem a Myszęcinem o długości 9,5 km.

Zgodnie z zapisami umowy koncesyjnej, początek budowy tego odcinka będzie realizacją zobowiązań Autostrady Wielkopolska SA dotyczących realizacji II segmentu A2. W maju tego roku Europejski Bank Inwestycyjny przyznał spółce kredyt w wysokości 1 mld euro z opcją na dodatkowe 200 mln euro na budowę blisko 106-kilometrowego odcinka autostrady prowadzącej z Nowego Tomyśla na zachód, w kierunku granicy z Niemcami w Świecku.

Wejście na plac budowy, zgodnie z zapewnieniami firmy wykonawczej, możliwe jest już w lipcu lub sierpniu tego roku. Początek budowy finansowany będzie ze środków własnych inwestora. Do listopada br. powinny zostać wydane wszystkie brakujące pozwolenia na budowę.

Odcinek A2 do Świecka będzie pierwszym tak długim fragmentem autostrady wybudowanym w technologii betonowej. Autostrada zostanie oddana do użytku z pełnym wyposażeniem, m.in. punktami poboru opłat, systemem alarmowym, miejscami obsługi podróżnych. Generalnym wykonawcą projektu jest austriacka firma Strabag.

Harmonogram budowy uzgodniony z rządem zakłada oddanie autostrady do użytku jeszcze przed Euro 2012.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~michal 2009-06-25

jakbys sprawdzil to nawet w duzo bogatszych krajach sa platne autostardy. A opisywany w tym artykule odcienk nie powstanie z Twoich podatkow. A kasa jakby nie patrzrec potezna tylko wylozona przez prywatna spolke ktora wezmie kredyt a potem bedzie uzytkowac autostarde i go splacac.

~lobuzbodzio 2009-06-22

No i na co nasze podatki idą. Dlaczego buduje się u nas tylko płatne autostrady. Lepiej nowe samoloty dla rządu i paliwożerne, kuloodporne limuzyny. Pewnie będzie jak na A-4 remonty, korki itd a kasę będą brali.

~~Bonus 2009-06-20

Szok

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.