mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wagi na kujawsko-pomorskich drogach

Wagi na kujawsko-pomorskich drogach

Trwa budowa systemu wstępnego ważenia pojazdów na kujawsko-pomorskich drogach. Dzięki inwestycji zmodernizowane trasy nie są narażone na zniszczenie. Poprawia się także bezpieczeństwo. System, który powstaje ma przede wszystkim pomóc skutecznie wyłapywać przeciążone  pojazdy.

Wagi na kujawsko-pomorskich drogach
Każdy pojazd jadący drogą zostanie zważony dzięki specjalnej listwie wbudowanej w nawierzchnię, a następnie zrobione zostanie mu zdjęcie przez kamerę zainstalowaną na bramownicy zamontowanej nad jezdnią. Przetworzone dane będą docierały do inspektorów transportu drogowego. Jeśli zajdzie  podejrzenie, że tir jest przeciążony pojazd taki zostanie zatrzymany i jeszcze raz zważony na legalizowanym urządzeniu. W przypadku przekroczenia dopuszczalnych nacisków na oś kierowca musi liczyć się z mandatem.
 

- Dzięki instalacji tego systemu chronimy drogi przed degradacją i poprawiamy  bezpieczeństwo. Na razie systemem objęte będą DW nr 251 (Inowrocław Żnin) , DW nr  241 (Kcynia-Wągrowiec) i  DW nr 552 (otaczająca od północy Toruń). Trwa już montaż listew, a do końca miesiąca ustawione zostaną bramownice. System zacznie działać od stycznia  Cała inwestycja  kosztuje 2,2 mln zł. Zdecydowana większość środków pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (1,87 mln) - informuje ZDW w Bydgoszczy.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.