mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wahadło w Leżajsku

Wahadło w Leżajsku

Kierowcy przejeżdżający przez Leżajsk musza liczyć się z utrudnieniami na drodze nr 875. W związku z budową obwodnicy miasta wprowadzono ruch wahadłowy.

Wahadło w Leżajsku
- Ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną wprowadzony zostanie w rejonie przyszłego ronda na przecięciu DW875 (ul. Michałka) i nowego śladu DK 77. Wykonawca robót dla obwodnicy Leżajska szacuje, że zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca bieżącego roku - informuje GDDKiA.

Przypomnijmy, że Wykonawcą tego 3,6-kilometrowego odcinka obwodnicy Leżajska w ciagu DK77 jest konsorcjum firm z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych „POL-AQUA” S.A. jako liderem i DRAGADOS S.A. z Hiszpanii jako partnerem. Wartość kontraktu to ponad 66 mln zł.


Jak informuje GDDKiA obecnie zaawansowanie robót na kontrakcie wynosi 61%. Do tej pory wykonano m.in.: wzmocnienie podłoża kolumnami żwirowo-betonowymi w ilości 2303 szt., zbiorniki retencyjno – filtracyjne, 4 przepusty pod obwodnicą oraz nasypy przeciążeniowe (trwa okres konsolidacji gruntu). Przebudowano również gazociągi wysokiego ciśnienia DN 300 i DN 700, zabetonowano ustrój nośny wiaduktu drogowego (WD-1) oraz podpory obiektu PG-2. Na długości ok. 1,2 km trasy głównej wykonano podbudowę pomocniczą z kruszywa łamanego. Obecnie trwają prace przy wykonywaniu ronda na ul. Boronia i przy DW875.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic