mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wahadło w Leżajsku

Wahadło w Leżajsku

Kierowcy przejeżdżający przez Leżajsk musza liczyć się z utrudnieniami na drodze nr 875. W związku z budową obwodnicy miasta wprowadzono ruch wahadłowy.

Wahadło w Leżajsku
- Ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną wprowadzony zostanie w rejonie przyszłego ronda na przecięciu DW875 (ul. Michałka) i nowego śladu DK 77. Wykonawca robót dla obwodnicy Leżajska szacuje, że zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca bieżącego roku - informuje GDDKiA.

Przypomnijmy, że Wykonawcą tego 3,6-kilometrowego odcinka obwodnicy Leżajska w ciagu DK77 jest konsorcjum firm z Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych „POL-AQUA” S.A. jako liderem i DRAGADOS S.A. z Hiszpanii jako partnerem. Wartość kontraktu to ponad 66 mln zł.


Jak informuje GDDKiA obecnie zaawansowanie robót na kontrakcie wynosi 61%. Do tej pory wykonano m.in.: wzmocnienie podłoża kolumnami żwirowo-betonowymi w ilości 2303 szt., zbiorniki retencyjno – filtracyjne, 4 przepusty pod obwodnicą oraz nasypy przeciążeniowe (trwa okres konsolidacji gruntu). Przebudowano również gazociągi wysokiego ciśnienia DN 300 i DN 700, zabetonowano ustrój nośny wiaduktu drogowego (WD-1) oraz podpory obiektu PG-2. Na długości ok. 1,2 km trasy głównej wykonano podbudowę pomocniczą z kruszywa łamanego. Obecnie trwają prace przy wykonywaniu ronda na ul. Boronia i przy DW875.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.