mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wakacje na DK 11

Wakacje na DK 11

Właśnie rusza remont popularnej w sezonie wakacyjnym nadmorskiej krajówki – DK 11. W ubiegłym tygodniu GDDKiA przekazała plac budowy DK 11 na 11,7 km odcinku. Okazuje się, że to nie koniec utrudnień….

Wakacje na DK 11
Prace na blisko 12 km odcinku prowadzone będą od wjazdu do Manowa od strony Koszalina, aż za Mostowo, czyli do wyremontowanego wcześniej odcinka. Roboty rozpoczną się na początku lipca, zakończą w listopadzie 2010 roku. W ramach inwestycji przebudowana zostanie cała droga – nawierzchnia i podbudowa. Trasa zostanie przystosowana do ruchu ciężkiego (o nacisku 11,5 tony).

Okazuje się, że remont pod Mostowem to nie jest jedyna niespodzianka, jaka czeka kierowców planujących turystyczne wojaże. Za tydzień rozpocznie się remont kolejnego odcinka na tej samej drodze. Będzie to 5,4 km od Będzina poprzez Łękno do Kazimierza Pomorskiego. Prace obejmą przebudowę nawierzchni, chodników, pobocza, rowów itd. Prace potrwają do listopada br.
 
Jest za to szansa, że zakończy się trwający od miesiąca remont nawierzchni kolejnego odcinka "jedenastki" pod Kołobrzegiem. Obejmuje 6 km - od torów kolejowych w Kołobrzegu aż do Bagicza. Przez to połowa jezdni jest wyłączona z ruchu – ruch odbywa się wahadłowo. Wykonawca prac ma czas do listopada ale są szanse, że prace związane z remontem nawierzchni zakończą się jeszcze w czerwcu. Potem wykonawca zajmie się poboczami.

Prace na krajowej jedenastce są finansowane przez GDDKiA oraz z Krajowego Funduszu Drogowego. Remont odcinka pod Kołobrzegiem ma kosztować 4,6 mln zł, z Będzina do Kazimierza - 4,7 mln zł, a z Manowa do Mostowa - 19 mln zł.

Podobne wiadomości:

Łamie prawa fizyki – 9ffBT2

auto motor i sport 0000-00-00

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~tomi 2009-06-16

Przede wszystkim trzeba uważać na przenośne fotoradary stawiane z uwielbieniem w Szczecinku i na drodze do Koszalina. Idioci ze straży miejskiej...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.