mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wakacje tuż, tuż – sprawdź co na drogach (cz.I)

Wakacje tuż, tuż – sprawdź co na drogach (cz.I)

Sezon wakacyjny tuż tuż, a to oznacza, że niebawem wiele osób skorzysta z polskich dróg, by dotrzeć do upragnionego miejsca wypoczynku. By wakacyjna podróż nie okazała się jednak zbyt uciążliwa, zapraszamy do naszego raportu o wszelkich większych utrudnieniach, jakie można napotkać latem na polskich drogach.

Wakacje tuż, tuż – sprawdź co na drogach (cz.I)
Na szczęście wiele z uciążliwych remontów zakończyło się przed mistrzostwami Euro 2012 i przybyło około 200 km nowych, szybkich tras. Nie oznacza to jednak zupełnego braku aktywności ekip budujących i remontujących drogi, bowiem spora część "spóźnionych" inwestycji drogowych będzie trwać nadal jak np. budowa A4, A1, S3, S8, S17 itd. Do tego nie zabraknie także sezonowych prac remontowych. Dlatego przed wakacyjną podróżą warto wziąć pod uwagę lokalne remonty dróg, zamknięte trasy i objazdy i uzbroić się w cierpliwość...

Dolnośląskie:
S8, DK 8
W pierwszej połowie lipca potrwają jeszcze utrudnienia w związku z budową ekspresowej trasy S8 w okolicach Wrocławia. Na węźle Dąbrowa i odcinku węzeł Gęsia Górka - węzeł Cieśle ruch odbywa się jedną jezdnią i obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz. Poza tym w związku z budową na obwodnicy Sycowa wprowadzono objazd DW 449
DW 448
Kierowcy podróżujący po Dolnym Śląsku napotkają także utrudnienia na drogach wojewódzkich. Tym razem w okolicach Milicza będą musieli poruszać się wahadłowo na remontowanej drodze wojewódzkiej nr 448. Zakończenie remontu zaplanowano na połowę września.

Lubelskie:
DK 12
Utrudnienia na DK 17 związane są z budową drogi ekspresowej S17. Na trasie Kurów-Garbów występują utrudnienia związane z budową drogi łącznikowej pomiędzy DK12/17 a węzłem Przybysławice. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz, zakaz wyprzedzania, zwężenie jezdni po stronie lewej o 0,5 m.
Z kolei w miejscowościach Bogucin i Panieńszczyzna na trasie Kurów - Lublin w związku z budową wiaduktów ruch skierowany jest na drogi objazdowe.
Przebudową objęty jest odcinek Lublin węzeł Witosa – Piaski. Prace prowadzone są na jednej z jezdni. Ruch odbywa sie lewą jezdnią na zasadzie drogi dwujezdniowej. Obowiązuje ograniczenie prędkości.
DK 17
Do końca lipca powinny potrwać utrudnienia (prowadzenie ruchu po drodze objazdowej) w związku z budową wiaduktu na trasie Żyrzyn - Kurów w. Sielce.
DK 48
W Dęblinie remontowany jest wiadukt. Ruch odbywa się wahadłowo, sterowany jest sygnalizacją. Należy ograniczyć prędkość.

Lubuskie:
S3, DK 3
Do połowy października potrwają roboty budowlane na trzech wiaduktach w okolicach Zielonej Góry. Pracami objęte są następujące wiadukty:
- nad linią kolejową w ciągu drogi S3, na obwodnicy Zielonej Góry,
- nad linią kolejową w ciągu drogi krajowej nr 32, na obwodnicy Wilkanowa.
Na tych obiektach obowiązuje całodobowy ruch wahadłowy na światłach z wyłączeniem jednego pasa ruchu z eksploatacji.
- nad drogą nr S3, w miejscowości Górzykowo. Tu wiadukt jest całkowicie zamknięty dla ruchu.
Dodatkowo na obwodnicy Świebodzina trwa budowa wiaduktu. W związku z tym na drodze krajowej nr 2 obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/godz.
W związku z budową drogi ekspresowej S3 w województwie lubuskim na odcinkach: Trzebiszewo - skrzyżowanie z DK 24 – Skwierzyna – Międzyrzecz – Nietoperek, Jordanowo – Świebodzin oraz w miejscowości Deszczno należy zachować szczególną ostrożność i ograniczyć prędkość.
DK 27
Remont nawierzchni drogi krajowej nr 27 na odcinku Nowogród Bobrzański - Zielona Góra bedzie wiązał się z utrudnieniami w ruchu, które potrwają do końca lipca. Wprowadzono ruch wahadłowy sterowany ręcznie i ograniczenie prędkości do 60 km/godz.

Łódzkie:
A2
Kierowcy samochodów do 3,5 tony oraz autokarów mogą już korzystać z przejazdu autostradą A2 od Węzła Łódź – Północ do Warszawy. Należy jednak pamiętać o ograniczeniach. Na pierwszym odcinku (A) nowej trasy o długości 29 km obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Jazda odbywa się tam, po przedostatniej warstwie konstrukcyjnej, tzw. warstwie wiążącej, która ma inne parametry niż ostatnia warstwa tzw. ścieralna. Na opisywanym odcinku nie wszędzie są jeszcze zamontowane siatki zabezpieczające przed wtargnięciem na drogę dzikich zwierząt, co może mieć znaczenie szczególnie nocą. Ponadto należy pamiętać, że prace są prowadzone cały czas, co także wymusza zachowanie szczególnej ostrożności. Po zakończeniu EURO ruch nie zostanie wstrzymany. Prace będą kontynuowane w taki sposób, że jazda w obu kierunkach będzie się odbywała po jednej jezdni, a na drugiej będą prowadzone dalsze prace (dotyczy odcinka A). Wszystkie roboty mają być zakończone do października br.
DK 8
W związku z przebudową drogi krajowej nr 8 w województwie łódzkim występują utrudnienia i ograniczenia w ruchu. Do końca września na trasie Emilianów - Rawa Mazowiecka (na około 20 km odcinku) zamknięta jest jezdnia lewa (kierunek Wrocław) ruch odbywa się dwukierunkowo jezdnią prawą (kierunek Warszawa).
DK 14
Trwa przebudowa drogi krajowej nr 14 w związku z budową trasy szybkiego ruchu S8 - węzeł Walichnowy. Na odcinku Ryś – Walichnowy (1,64 km) wprowadzono ruch wahadłowy drogą tymczasową typu b-pas - ograniczenie prędkości do 40 km/godz. Utrudnienia potrwają do końca lipca.

Małopolskie:
A4
Na czas EURO 2012 zlikwidowano kilka utrudnień w ruchu związanych z remontami obiektów mostowych na autostradzie A4 Katowice - Kraków.
Zamknięty pozostanie wiadukt nad autostradą łączący dzielnicę Jaworzna - Wysoki Brzeg z dzielnicą Mysłowic - Brzezinką (w ciągu ulicy Nowochrzanowskiej). Zachowane jest jedynie przejście dla pieszych. Remont ww. obiektu potrwa do końca sierpnia 2012 r.
Do końca czerwca otwarty będzie wiadukt nad autostradą w ciągu drogi krajowej nr 79 relacji Trzebinia - Chrzanów, tj. na Węźle Chrzanów dla obu kierunków ruchu. Na początku lipca nastąpi jego ponowne zamknięcie dla ruchu na czas remontu, który potrwa do końca września 2012.
DK 4
W miejscowości Bochnia w związku z obsuniętą częścią korony drogi, zamknięty jest pas ruchu dla kierunku na Tarnów, ruch w kierunku na Tarnów odbywa się pasem wyprzedzania.
Z kolei w miejscowości Brzesko w związku z przebudową drogi na około 400 m odcinku jest ona zawężona i obowiązuje ograniczenie prędkości.
DK 28
Na drodze krajowej nr 28 budowane jest w tej chwili 5 mostów, które zostaną ukończone w roku 2012. Obecnie wprowadzono objazdy lub ograniczenia w ruchu po obiektach tymczasowych.
DK 47
W Chabówce w związku z remontem mostu ruch dla obydwu kierunków odbywa się po jezdni lewej.
DK 49
Pod koniec lipca zakończy się budowa mostu w Gronkowie. Do tego czasu ruch odbywa się wahadłowo z ograniczeniem prędkości.
DK 75
W miejscowości Łabowa w wyniku wystąpienia obfitych opadów i wysokiego stanu rzeki doszło do obrywu skarpy korpusu drogowego wraz z poboczem i fragmentem jezdni. Miejsce zostało wygrodzone i wprowadzono ruch wahadłowy.
W Nowej Wsi, w powiecie nowosądeckim skończyła się rozbiórka mostów. Ruch odbywa się w obydwu kierunkach po mostach objazdowych.
We Frycowej powstaje nowy most. Obecnie ruch odbywa się po moście tymczasowym. Obowiązuje ograniczenie prędkości.
Nowe mosty powstają także w miejscowości Roztoka. Ruch poprowadzony jest przez mosty objazdowe, należy ograniczyć prędkość do 50 km/godz.
DK 79
Remont wiaduktu w Chrzanowie wymusił nową organizacje ruchu. Wyznaczono objazdy przez węzeł Balin dla kierunku Trzebinia - Chrzanów oraz przez projektowane miejsce zawracania w ciągu autostrady A4 zlokalizowane na przejeździe awaryjnym.
Natomiast w Zabierzowie w związku z budową nowego mostu ruch odbywa się po moście objazdowym z ograniczeniem prędkości do 40 km/godz.
DK 87
W miejscowości Piwniczna Zdrój w wyniku wystąpienia obfitych opadów atmosferycznych nastąpiło oberwanie się skarp korpusu drogowego w kilku miejscach. Obsunięte miejsca wygrodzono barierami i wprowadzono ruch wahadłowy.

Mazowieckie:
A2
Kierowcy samochodów do 3,5 tony oraz autokarów mogą już korzystać z przejazdu autostradą A2 od Węzła „Łódź – Północ” (okolice Strykowa) do Warszawy.
DK 2
W zawiązku z budową autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego w okolicach węzła Ryczołek oraz na trasie Dębe Wielkie - Mińsk Mazowiecki występują ograniczenia w ruchu. Droga zawężona jest do 3,5 m, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz.
DK 8
W związku z modernizacją drogi na trasie Adamowice – Radziejowice (odcinek 12 km) zawężona jest droga do 3,5 m i obowiązuje ograniczenie prędkości.

Opolskie:
DK 39
W przebudowie znajdują się m.in. odcinki Nowe Smarchowice - Smarchowice Wielkie i Namysłów – Kamienna. Obowiązuje ograniczenie prędkości i ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.
DK 41 DK 46
Trwa remont mostu na drodze powiatowej w Nysie (most Kościuszki). Objazd poprowadzony został drogami krajowymi. Ze względu na duże natężenie ruchu powstają zatory na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 41 z drogą nr 46.
Kolejny obiekt mostowy na DK 46 remontowany jest w Strobicach. Obowiązuje ograniczenie prędkości i ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.
W przebudowie jest też odcinek Lędziny – Dębska Kuźnia na odcinku 3,8 km. Do końca wakacji zawężona będzie droga do 3,5 m i obowiązywał ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości.

DK 42
Do 1 sierpnia potrwają utrudnienia w Kluczborku (przebudowa skrzyżowania). Wytyczono objazd ulicami Kluczborka o długości ok. 9 km. Natomiast z końcem lipca zakończą się prace przy przebudowie odcinków Dębina-Praszka (ponad 9 km) i Praszka-Rudniki (10,5 km). Obowiązuje objazd odcinka Praszka-Rudniki - drogami nr 43 i 45 przez Wieluń.
DK 50
Remont mostu w miejscowości Zieleniec na trasie Łochów – Brok wymusił wprowadzenie wahadłowej organizacji ruchu (sterowana sygnalizacją), ograniczenie prędkości do 50 km/godz.Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.