mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wakacje z utrudnieniami

Wakacje z utrudnieniami

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opublikował mapkę wraz z wykazem remontów, które będą prowadzone w czasie wakacyjnych miesięcy na małopolskich drogach krajowych. Kierowcy napotkają utrudnienia aż na 26 odcinkach.

Wakacje z utrudnieniami
W tym roku podczas wakacyjnych miesięcy (lipiec i sierpień), kierowcy poruszający się po małopolskiej sieci dróg krajowych mogą napotkać liczne utrudnienia. Dlatego też, aby ułatwić planowanie tras oraz pomóc użytkownikom dróg w omijaniu korków, krakowski oddział GDDKiA przygotował mapę z zaznaczonymi wszystkimi odcinkami (w sumie jest ich aż 26), na których prowadzone będą roboty drogowe. W tych miejscach pojawią się ograniczenia prędkości, zwężenia, ruch wahadłowy i zakaz wyprzedzania. Biorąc pod uwagę spore obciążenie dróg krajowych, z pewnością tworzyć się tam będą korki, dlatego Generalna Dyrekcja apeluje o ostrożną jazdę i przypomina o istnieniu alternatywnych tras.

Kierowcy powinni zachować ostrożność i przygotować się na ograniczenia w ruchu na następujących odcinkach (kolejność odpowiada numeracji na dołączonej mapce):
 1. Modernizacja autostrady A-4 w Krakowie (15,9 km). Na całym odcinku ruch dwukierunkowy odbywa się jedną jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h (na przełączkach do 40 km/h) oraz zakazie wyprzedzania.
 2. Modernizacja drogi krajowej nr 4 w Tarnowie (9,3 km). Na całym odcinku ruch dwukierunkowy odbywa się jedną jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h (na przełączkach do 40 km/h) oraz zakazie wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w lipcu.
 3. Modernizacja mostu przez rzekę Dłubnię w ciągu drogi krajowej nr 7 w miejscowości Zerwana (0,1 km). Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w lipcu.
 4. Przebudowa wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 52, nad drogą krajową nr 7 w Głogoczowie (0,3 km). Poszczególne łącznice węzła są zamknięte, ruchem steruje sygnalizacja świetlna, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w lipcu.
 5. Modernizacja drogi krajowej nr 7 Kraków – Myślenice (20,9 km). Wyłączenie jezdni lewej (kierunek do Krakowa), ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnią prawą, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h (na przełączkach do 40 km/h) oraz zakaz wyprzedzania.
 6. Budowa drogi ekspresowej S7 w Lubniu (0,3 km). Na włączeniu budowanej obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 7 wprowadzono tymczasowy objazd oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania.
 7. Budowa mostu na potoku Lubieńka w ciągu drogi krajowej nr 7 w Tenczynie (0,2 km). Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w lipcu.
 8. Modernizacja drogi krajowej nr 7, Rabka – Chyżne (34,5 km). W sąsiedztwie przebudowywanych obiektów mostowych wybudowano tymczasowe objazdy; zwężenia pasa ruchu; miejscami ruch wahadłowy; ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.
 9. Modernizacja drogi krajowej nr 28, Osielec – Skomielna Biała (12,4 km). W miejscach prowadzenia prac nawierzchniowych na kilku odcinkach 500-metrowych ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.
 10. Budowa mostu na potoku Naprawka w ciągu drogi krajowej nr 28 w Malejowej (0,2 km). Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w lipcu.
 11. Modernizacja drogi krajowej nr 28, Szymbark – Gorlice (3,7 km). W miejscach prowadzenia prac nawierzchniowych na kilku odcinkach 500-metrowych ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.
 12. Modernizacja drogi krajowej nr 28, Gorlice – granica województwa (13,8 km). W miejscach prowadzenia prac nawierzchniowych na kilku odcinkach 500-metrowych ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.
 13. Modernizacja drogi krajowej nr 44, Włosienica – Przeciszów (7,7 km). Zwężenie pasa drogowego; okresowo ruch wahadłowy; obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w sierpniu.
 14. Modernizacja drogi krajowej nr 44, Ryczów (0,8 km). Zwężenie pasa drogowego; okresowo ruch wahadłowy; obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w połowie lipca.
 15. Modernizacja drogi krajowej nr 44, Borek Szlachecki – Wielkie Drogi (9,8 km). Na odcinkach o długości 300 m ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.
 16. Przebudowa wiaduktu, nad linią PKP, w ciągu drogi krajowej nr 52 w Kalwarii Zebrzydowskiej (0,2 km). Ruch dwukierunkowy po moście tymczasowym; ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.
 17. Remont mostu na potoku Kleczanka w ciągu drogi krajowej nr 52 w miejscowości Barwałd Dolny ( 0,1 km). Ruch dwukierunkowy po moście objazdowym; ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w sierpniu.
 18. Modernizacja drogi krajowej nr 73 w Szczucinie (1,0 km). Zwężenia jezdni, okresowo wprowadzany ruch wahadłowy na odcinku o długości 500 m; ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.
 19. Budowa węzła autostrady A-4 w Szarowie (0,8 km). Na odcinku 150 m przejazd odbywa się drogą objazdową zbudowaną w sąsiedztwie istniejącej, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.
 20. Modernizacja drogi krajowej nr 75, Mochnaczka – Muszynka (6,8 km). W miejscach prowadzenia prac nawierzchniowych na odcinkach 500-metrowych ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h oraz zakazie wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w lipcu.
 21. Rozbudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 79 w Trzebini (0,3 km). Zwężenie pasa drogowego; okresowo ruch wahadłowy; ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w sierpniu.
 22. Budowa ronda w ciągu drogi krajowej nr 79 w Chrzanowie (0,3 km). Zwężenie pasa drogowego; okresowo ruch wahadłowy; ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w sierpniu.
 23. Przebudowa mostu przez rzekę Krzeszówkę w ciągu drogi krajowej nr 79 w Krzeszowicach (0,1 km). Ruch odbywa się wahadłowo po moście tymczasowym przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania.
 24. Osuwiska drogi krajowej nr 87 w Piwnicznej (0,5 km). Połowa jezdni jest wygrodzona i wyłączona z ruchu, który odbywa się wahadłowo drugim pasem przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania; po drodze mogą poruszać się wyłącznie pojazdy o masie całkowitej do 2,5 tony).
 25. Modernizacja drogi krajowej nr 94, granica województwa śląskiego – Bolesław (2,8 km). Jedna jezdnia zamknięta dla ruchu; ruch dwukierunkowy odbywa się drugą jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.
 26. Modernizacja drogi krajowej nr 94, Bolesław – wjazd do Kopalni Pomorzany (3,6 km). Jedna jezdnia zamknięta dla ruchu; ruch dwukierunkowy odbywa się drugą jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.

Podobne wiadomości:

Peugeot 407 SW- Prześwietlony

auto motor i sport 0000-00-00

Peugeot 407 SW nie wygląda jak typowe kombi, ale umożliwia przewiezienie - w ładnym, dynamicznym nadwoziu - większej ilości bagażu niż w sedanie.

Irmscher Opel GT i40 – z sercem Corvette

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~stachurska 2008-07-25

Przeczytałam co i gdzie jest remontowane i odechciało mi się jechać w góry

~Dam 2008-07-06

Rzeczywiscie o/Kraków jest jednym z lepszych w kraju jeśli chodzi o drogi, a już na pewno jeśli idzie o politykę informacyjną. Natomiast czy kumulowanie tak poważnych remontów w okresie wakacji to dobry pomysł to już oceńcie sami. W każdym razie wg mnie wiosna jest wystarczająco długą i sprzyjającą remontom porą roku!

~LOL 2008-07-03

Minister Rapciak sie stara żeby zrobić jak najwięcej dla swojego regionu!!

~Alfista 2008-07-02

Muszę przyznać, że Warszawka zazdrości tego co robi Krakowska Gdaka... Też chcielibyśmy remontować autostradową obwodnicę miasta :D

~Bartoszek 2008-07-02

Brawa dla krakowskiego oddziału GDDKiA. powinien tak każdy oddzial robić żeby ułatwić podróżowanie kierowcom..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.