mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wakacje z utrudnieniami

Wakacje z utrudnieniami

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad opublikował mapkę wraz z wykazem remontów, które będą prowadzone w czasie wakacyjnych miesięcy na małopolskich drogach krajowych. Kierowcy napotkają utrudnienia aż na 26 odcinkach.

Wakacje z utrudnieniami
W tym roku podczas wakacyjnych miesięcy (lipiec i sierpień), kierowcy poruszający się po małopolskiej sieci dróg krajowych mogą napotkać liczne utrudnienia. Dlatego też, aby ułatwić planowanie tras oraz pomóc użytkownikom dróg w omijaniu korków, krakowski oddział GDDKiA przygotował mapę z zaznaczonymi wszystkimi odcinkami (w sumie jest ich aż 26), na których prowadzone będą roboty drogowe. W tych miejscach pojawią się ograniczenia prędkości, zwężenia, ruch wahadłowy i zakaz wyprzedzania. Biorąc pod uwagę spore obciążenie dróg krajowych, z pewnością tworzyć się tam będą korki, dlatego Generalna Dyrekcja apeluje o ostrożną jazdę i przypomina o istnieniu alternatywnych tras.

Kierowcy powinni zachować ostrożność i przygotować się na ograniczenia w ruchu na następujących odcinkach (kolejność odpowiada numeracji na dołączonej mapce):
 1. Modernizacja autostrady A-4 w Krakowie (15,9 km). Na całym odcinku ruch dwukierunkowy odbywa się jedną jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h (na przełączkach do 40 km/h) oraz zakazie wyprzedzania.
 2. Modernizacja drogi krajowej nr 4 w Tarnowie (9,3 km). Na całym odcinku ruch dwukierunkowy odbywa się jedną jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h (na przełączkach do 40 km/h) oraz zakazie wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w lipcu.
 3. Modernizacja mostu przez rzekę Dłubnię w ciągu drogi krajowej nr 7 w miejscowości Zerwana (0,1 km). Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w lipcu.
 4. Przebudowa wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 52, nad drogą krajową nr 7 w Głogoczowie (0,3 km). Poszczególne łącznice węzła są zamknięte, ruchem steruje sygnalizacja świetlna, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w lipcu.
 5. Modernizacja drogi krajowej nr 7 Kraków – Myślenice (20,9 km). Wyłączenie jezdni lewej (kierunek do Krakowa), ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnią prawą, obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h (na przełączkach do 40 km/h) oraz zakaz wyprzedzania.
 6. Budowa drogi ekspresowej S7 w Lubniu (0,3 km). Na włączeniu budowanej obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 7 wprowadzono tymczasowy objazd oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania.
 7. Budowa mostu na potoku Lubieńka w ciągu drogi krajowej nr 7 w Tenczynie (0,2 km). Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w lipcu.
 8. Modernizacja drogi krajowej nr 7, Rabka – Chyżne (34,5 km). W sąsiedztwie przebudowywanych obiektów mostowych wybudowano tymczasowe objazdy; zwężenia pasa ruchu; miejscami ruch wahadłowy; ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.
 9. Modernizacja drogi krajowej nr 28, Osielec – Skomielna Biała (12,4 km). W miejscach prowadzenia prac nawierzchniowych na kilku odcinkach 500-metrowych ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.
 10. Budowa mostu na potoku Naprawka w ciągu drogi krajowej nr 28 w Malejowej (0,2 km). Ruch dwukierunkowy odbywa się po moście objazdowym, obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w lipcu.
 11. Modernizacja drogi krajowej nr 28, Szymbark – Gorlice (3,7 km). W miejscach prowadzenia prac nawierzchniowych na kilku odcinkach 500-metrowych ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.
 12. Modernizacja drogi krajowej nr 28, Gorlice – granica województwa (13,8 km). W miejscach prowadzenia prac nawierzchniowych na kilku odcinkach 500-metrowych ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.
 13. Modernizacja drogi krajowej nr 44, Włosienica – Przeciszów (7,7 km). Zwężenie pasa drogowego; okresowo ruch wahadłowy; obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w sierpniu.
 14. Modernizacja drogi krajowej nr 44, Ryczów (0,8 km). Zwężenie pasa drogowego; okresowo ruch wahadłowy; obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w połowie lipca.
 15. Modernizacja drogi krajowej nr 44, Borek Szlachecki – Wielkie Drogi (9,8 km). Na odcinkach o długości 300 m ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.
 16. Przebudowa wiaduktu, nad linią PKP, w ciągu drogi krajowej nr 52 w Kalwarii Zebrzydowskiej (0,2 km). Ruch dwukierunkowy po moście tymczasowym; ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.
 17. Remont mostu na potoku Kleczanka w ciągu drogi krajowej nr 52 w miejscowości Barwałd Dolny ( 0,1 km). Ruch dwukierunkowy po moście objazdowym; ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w sierpniu.
 18. Modernizacja drogi krajowej nr 73 w Szczucinie (1,0 km). Zwężenia jezdni, okresowo wprowadzany ruch wahadłowy na odcinku o długości 500 m; ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.
 19. Budowa węzła autostrady A-4 w Szarowie (0,8 km). Na odcinku 150 m przejazd odbywa się drogą objazdową zbudowaną w sąsiedztwie istniejącej, obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz zakaz wyprzedzania.
 20. Modernizacja drogi krajowej nr 75, Mochnaczka – Muszynka (6,8 km). W miejscach prowadzenia prac nawierzchniowych na odcinkach 500-metrowych ruch odbywa się wahadłowo przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h oraz zakazie wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w lipcu.
 21. Rozbudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 79 w Trzebini (0,3 km). Zwężenie pasa drogowego; okresowo ruch wahadłowy; ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w sierpniu.
 22. Budowa ronda w ciągu drogi krajowej nr 79 w Chrzanowie (0,3 km). Zwężenie pasa drogowego; okresowo ruch wahadłowy; ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania. Roboty rozpoczną się w sierpniu.
 23. Przebudowa mostu przez rzekę Krzeszówkę w ciągu drogi krajowej nr 79 w Krzeszowicach (0,1 km). Ruch odbywa się wahadłowo po moście tymczasowym przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania.
 24. Osuwiska drogi krajowej nr 87 w Piwnicznej (0,5 km). Połowa jezdni jest wygrodzona i wyłączona z ruchu, który odbywa się wahadłowo drugim pasem przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania; po drodze mogą poruszać się wyłącznie pojazdy o masie całkowitej do 2,5 tony).
 25. Modernizacja drogi krajowej nr 94, granica województwa śląskiego – Bolesław (2,8 km). Jedna jezdnia zamknięta dla ruchu; ruch dwukierunkowy odbywa się drugą jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.
 26. Modernizacja drogi krajowej nr 94, Bolesław – wjazd do Kopalni Pomorzany (3,6 km). Jedna jezdnia zamknięta dla ruchu; ruch dwukierunkowy odbywa się drugą jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h oraz zakazie wyprzedzania.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~stachurska 2008-07-25

Przeczytałam co i gdzie jest remontowane i odechciało mi się jechać w góry

~Dam 2008-07-06

Rzeczywiscie o/Kraków jest jednym z lepszych w kraju jeśli chodzi o drogi, a już na pewno jeśli idzie o politykę informacyjną. Natomiast czy kumulowanie tak poważnych remontów w okresie wakacji to dobry pomysł to już oceńcie sami. W każdym razie wg mnie wiosna jest wystarczająco długą i sprzyjającą remontom porą roku!

~LOL 2008-07-03

Minister Rapciak sie stara żeby zrobić jak najwięcej dla swojego regionu!!

~Alfista 2008-07-02

Muszę przyznać, że Warszawka zazdrości tego co robi Krakowska Gdaka... Też chcielibyśmy remontować autostradową obwodnicę miasta :D

~Bartoszek 2008-07-02

Brawa dla krakowskiego oddziału GDDKiA. powinien tak każdy oddzial robić żeby ułatwić podróżowanie kierowcom..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.