mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wakacyjne remonty

Wakacyjne remonty

We wtorek, tj. 28 czerwca br. GDDKiA podpisała umowy na nadzór i przebudowę drogi krajowej nr 68, na odcinku Kukuryki - Wólka Dobrynska, o długości 5 km. Łączna kwota realizacji projektu to ponad 16,8 mln zł.

Wakacyjne remonty

Przebudową 5 km drogi nr 68 zajmie się konsorcjum Warszawskiego Przedsiebiorstwa Robót Drogowych S.A. i Przedsiebiorstwa Drogowo - Mostowego Miedzyrzec Podlaski S.A. Wartość tej części projektu wynosi ponad 14,85 mln zł. Z kolei wykonawcą umowy na nadzór została firma Profil Sp. z o.o. z Warszawy, a wartość tej umowy wynosi prawie 2 mln zł.
Łaczna kwota realizacji projektu to 16 808 876 zł, z czego 75% dofinansowane będzie ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego Transport, będącego elementem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Rozpoczęcie prac nastąpi najpóźniej 30 dni od podpisania kontraktów a roboty budowlane trwać będą 17 miesięcy.

Przypomnijmy, umowa na dofinansowanie tego projektu została podpisana 23 maja 2005 r., wraz z projektem przebudowy drogi krajowej nr 3 na odcinku Sulechów -Racula. Z poczatkiem czerwca podpisano również umowy na dofinansowanie 3 kolejnych projektów. Umowy dotyczyły przebudowy drogi krajowej nr 7 na odcinku Jazowa - Elbląg o długości 14 km, budowy autostrady A6 na odcinku Klucz - Kijewo (7,5 km) i budowy obwodnic miejscowości Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu drogi krajowej nr 10 (10 km). Dofinansowanie z EFRR tych 5 projektów wyniesie ponad 378 mln zł, a ponad 200 mln zł dofinansuje Krajowy Fundusz Drogowy.

Dodajmy, że na 30 czerwca GDDKiA zaplanowała podpisanie umowy z wykonawca na budowę obwodnic miejscowości Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciagu drogi krajowej nr 10. Wartość tego kontraktu wynosi 86 mln PLN, a roboty zaczną się nie później niż 30 dni od podpisania umowy i potrwają 21 miesięcy.

 


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Polskie drogi 2016-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.