mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wakacyjne remonty we Wrocławiu

Wakacyjne remonty we Wrocławiu

Wakacje we Wrocławiu upłyną pod znakiem remontów. To najlepszy czas dla drogowców: dni są długie i ciepłe, a na ulice wyjeżdża mniej aut. Na najbliższe miesiące zaplanowano remonty torowisk i nawierzchni ulic, kontynuowane będą też prowadzone wcześniej prace.

Wakacyjne remonty we Wrocławiu
ul. Strachocińska

W czwartek, 15 lipca 2010 r. ruszył kolejny z remontów w ramach listy ulic wytypowanych do poprawy stanu technicznego nawierzchni tego lata. Prace obejmą ul. Strachocińską od mostu Strachocińskiego do ul. Wołczyńskiej. W pierwszej fazie zaplanowano regulację 20% krawężników i wymianę 21 wpustów kanałowych. Prace te będą prowadzone na skraju jezdni - nie będą więc powodować większych utrudnień dla kierowców.

W dalszym etapie remontowanego odcinka (długości 850 m) – z początkiem sierpnia - rozpocznie się frezowanie nawierzchni, a na koniec kładzenie nowej. Frezowanie odbywać się będzie od godz. 22.00 w weekendy. Ruch pojazdów będzie się odbywał przy połówkowym zamknięciu kolejnych 100-metrowych odcinków.

ul. Orląt Lwowskich

Od nocy z piątku na sobotę 16/17 lipca 2010 r. rozpoczął się remont rozjazdu tramwajowego na pl. Orląt Lwowskich (skręt od pl. Jana Pawła II w Podwale). W związku z tym od godzin porannych w sobotę ruch tramwajowy odbywający się od pl. Jana Pawła II przez Podwale został zamknięty. Prace odbywać się będą w ramach zadania dotyczącego przebudowy torowiska tramwajowego w ul. Piłsudskiego na odc. od pl. Legionów do pl. Orląt Lwowskich. Wymiana rozjazdu potrwa do połowy sierpnia. W drugiej połowie sierpnia na Podwale powrócą tramwaje. Wtedy też ruszy druga część prac na odcinku 300 m ul. Piłsudskiego od pl. Orląt Lwowskich do pl. Legionów.

ul. Zaporoska

W związku z pracami na ul. Zaporoskiej w piątek, 16 lipca 2010 r. w godzinach porannych zmieniona została lokalizacja przystanków autobusowych celem remontu nawierzchni zatok autobusowych z kostki kamiennej. Rozkłady jazdy autobusów pozostają bez zmian.

Na noc z 16/17 lipca 2010 r. zaplanowano też dokończenie rozpoczętego frezowania starej nawierzchni bitumicznej ul. Zaporoskiej - chodzi o wloty i wyloty z ronda w tej ulicy. Zamknięcie jezdni odbędzie się odcinkami długości ok. 50 m przy ręcznym sterowaniu ruchem i utrzymaniu przejazdu na wszystkich
wlotach. 

ul. Swojczycka

W nocy z piątku na sobotę 16/17 lipca 2010 r. ruszył remont ul. Swojczyckiej na odcinku od mostu Strachocińskiego do ul. Węglowej. Tak jak w przypadku ulic Zaporoskiej i Strachocińskiej prace związane będą z poprawą stanu technicznego nawierzchni. Frezowanie odbywać się będzie nocą - wtedy ruch na ul. Swojczyckiej odbywał się będzie wahadłowo.

W ciągu dnia regulowane będą krawężniki i prowadzone prace przy studzienkach, co nie będzie powodowało utrudnień w ruchu pojazdów. Prace potrwają do 30 września br.
 
budowa pętli przy ul. Widawskiej

W poniedziałek, 19 lipca 2010 r. rozpoczęla się budowa pętli autobusowej dla osiedla Pawłowice przy ul. Widawskiej oraz chodnika wzdłuż ul. Pawłowickiej.

W pierwszym etapie prowadzone będą prace związane z sieciami podziemnymi. Na czas remontu, do 15 sierpnia br., nastąpi całkowite zamknięcie ul. Widawskiej przy budowanej pętli. Mieszkańcy, jak i osoby związane z mieszczącą się tu uczelnią, będą mogły dojechać od ul. Pawłowickiej i od ul. Okulickiego. W kolejnym etapie rozpoczną się prace przy budowie chodnika - wtedy droga będzie przejezdna, a możliwe będą tylko zwężenia odcinków po 50 m. Oprócz pętli autobusowej z kostki kamiennej i chodnika wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, ustawione zostaną 4 latarnie oświetlenia ulicznego oraz posadzona zostanie trawa i zieleń.

pl. Społeczny

W poniedziałek 19 lipca 2010 r. rozpoczął się kolejny etap przebudowy torowiska tramwajowego na placu Społecznym. Podczas robót zostaną wymienione rozjazdy, krzyżownice i tory prowadzące na most Pokoju. Realizacja inwestycji zakończy się pod koniec sierpnia.

Na czas prac swoje trasy zmieni siedem linii tramwajowych, kursujących przez plac Społeczny. Tramwaje 2, 9, 17 będą kursować obu kierunkach przez pl. Powstańców Warszawy, pl. Społeczny, pl. Wróblewskiego, Pułaskiego i Dąbrowskiego do Dworca Głównego PKP i dalej obecnymi trasami.
Tramwaje linii 4, 10, 12 od placu Grunwaldzkiego w kierunku centrum pojadą stałymi trasami do placu Społecznego, a następnie przez pl. Wróblewskiego (koło kościoła św. Maurycego) i dalej do placu Dominikańskiego. Tą trasą przejazdu będą kursowały również tramwaje linii 11.
W kierunku przeciwnym - od placu Dominikańskiego pojadą przez ul. Piaskową, Grodzką, most Uniwersytecki, Drobnera, pl. Bema, Sienkiewicza, Wyszyńskiego, Szczytnicką, Skłodowskiej-Curie i dalej stałymi trasami. Czas przejazdu tramwajami pomiędzy placem Dominikańskim, a placem Grunwaldzkim ulegnie wydłużeniu. Dlatego na czas realizacji inwestycji zostaną rozszerzone zasady korzystania z biletów.

ul. Polna  i 3 maja


Od 12 lipca 2010 r., wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na ul. Polnej i ul. 3 Maja.
Istniejące zamknięcie ul. Polnej zostało przedłużone o kolejny odcinek od ul. Chińskiej. W rezultacie wprowadzanej zmiany ulica Polna została zamknięta dla ruchu na całej długości.

Zamknięta dla ruchu została jedna część ul. 3 Maja na odcinku od ul. Polnej do ul. Krótkiej, dojazd do posesji będzie możliwy jezdnią równoległą ul. 3 Maja od strony ul. Koreańskiej.

Wprowadzane zmiany w organizacji ruchu są kolejnym etapem projektu organizacji ruchu zastępczego na czas budowy kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej wraz z odbudową nawierzchni w ul. Polnej, ul. 3 Maja i ul. Semaforowej (na odcinku od ul. Centralnej do ul. Mościckiego). Zakończenie robót jest planowane w czwartym kwartale 2010 r.

Rozbudowa osiedlowej kanalizacji jest realizowana na podstawie umowy uzupełniającej w ramach projektu „Poprawa jakości wody we Wrocławiu”, dofinansowanego z Funduszu Spójności.

ul. Horbaczewskiego i Orlińska


Od 9/10 lipca 2010 r. ruszył kolejny etap przebudowy dróg w rejonie powstającego centrum handlowo-rozrywkowego "Idylla Wrocławska".  Do końca wakacji zostanie przebudowane skrzyżowanie ulicy Orlińskiego i Horbaczewskiego, przez które przejeżdżają autobusy E, 122, 126, 128, 129, 136 oraz nocny 243. Na czas realizacji inwestycji pojadą one objazdem przez ulice: Na Ostatnim Groszu, Bystrzycką, Horbaczewskiego i Balonową.

ul. Powstańców Śląskich

26 czerwca rozpoczął się remont dróg w okolicach SkyTower. Dla samochodów zamknięta została jezdnia wschodnia ulicy Powstańców Śląskich, auta poruszają się jezdnią zachodnią na odcinku ok. 450 m na odcinku od ronda w stronę ul. Zaolziańskiej.

Harmonogram prac związanych z przebudową sektora ulic wokół budynku Sky Tower przewiduje:

1. Etap I
a) ul. Powstańców Śl. jezdnia wschodnia, od 26.06.2010 do 28.08.2010
b) ul. Szczęśliwa i Gwiaździsta od 28.08.2010 do 18.12.2010
2. Etap II
ul. Wielka od 28.02.2011 do 25.06.2011
3. Etap III
a) ul. Powstańców Śl. jezdnia zachodnia od 24.06.2011 do 26.08.2011
b) Prace wykończeniowe i odbiorowe od 29.08.2011 do 16.12.2011

Podobne wiadomości:

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych...

Aktualności 2017-10-03

Peugeot 508 – pierwszy materiał wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.