mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Wakacyjne utrudnienia w świętokrzyskim

Wakacyjne utrudnienia w świętokrzyskim

W związku z inwestycjami i remontami prowadzonymi na świętokrzyskich drogach krajowych w najbliższych dniach wprowadzane będą liczne zmiany organizacji ruchu.

Wakacyjne utrudnienia w świętokrzyskim
Budowa obwodnicy Kielc w ciągu drogi S7

- od poniedziałku 18 lipca od godziny 10 na fragmencie odcinka Kostomłoty - Jaworznia planowane jest przełożenie ruchu z drogi nr 7 na specjalnie wybudowany 300-metrowy objazd po śladzie nowej jezdni zachodniej. Powód - wyburzenie starego obiektu mostowego.

Budowa Wylotu Wschodniego drogi ekspresowej S74

- od poniedziałku 18 lipca planowane jest zamkniecie dotychczasowego przejazdu kielecką ulicą Domaszowską w poprzek budowanej drogi S74 do ulicy Morcinka. Ruch skierowany będzie na nową drogę dojazdową równoległą do trasy S74, a następnie biegnącą pod wiaduktem w ciągu S74 drogę do Woli Kopcowej. To umożliwi wykonawcy wybudowanie brakującego fragmentu trasy ekspresowej na granicy miejskiego i pozamiejskiego odcinka inwestycji.

- od wtorku 19 lipca planowane jest przełożenie ruchu na skrzyżowaniu ulicy Świętokrzyskiej z Aleją Solidarności na nową wschodnią jezdnię Alei Solidarności (drogi krajowej 73). Zmiana związana jest z koniecznością dokończenia wykopu pod tunel.

Most w Sandomierzu - droga krajowa 77

Nowa organizacja ruchu na starym moście w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej 77. Ruch w kierunku Stalowej Woli odbywa się tam jednym pasem usytuowanym po środku jezdni. Zmienione zostało oznakowanie poziome, wprowadzony został zakaz wyprzedzania. Ponadto dla zwiększenia płynności ruchu na drodze krajowej 77 wyłączona została sygnalizacja świetna na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej z ulicą Portową.
 
Montaż bramownic Elektronicznego Sytemu Poboru Opłat

 
- w piątek 15 lipca montowane będą bramownice na drodze ekspresowej S7 w Skarżysku (okolice Bzinka) oraz w miejscowości Gruszka gmina Zagnańsk. Natomiast 16 lipca (sobota) wykonawca planuje montaż bramownicy w miejscowości Zachełmie, gmina Zagnańsk. W miejscach montażu zwężone będą jezdnie drogi ekspresowej S7. Przewidywane jest także całkowite zamknięcie drogi S7 między godziną 22 a 23 (trwające około 15 minut), niezbędne w końcowym etapie montowania bramownicy.

Remonty mostów

- w związku z frezowaniem nawierzchni wprowadzony został ruch wahadłowy na moście w Parszowie w ciągu drogi krajowej 42. Remont mostu potrwa do października.

- od piątku 15 lipca planowana jest zmiana organizacji ruchu w związku z remontem mostu przez rzekę Modłę w Ostrowcu w ciągu drogi krajowej nr 9. Ruch po moście odbywał się będzie w obu kierunkach, ale po znacznie zwężonej jezdni. Zmieni się także organizacja ruchu na pobliskim skrzyżowaniu drogi nr 9 z ulicą Żeromskiego, gdzie wyłączona zostanie sygnalizacja świetna.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando